جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تحریم منشأ مشکلات نبوده است/ حذف ویزا بین ایران و عراق برای حضور گردشگران - نمایش محتوای خبر

 

 

تحریم منشأ مشکلات نبوده است/ حذف ویزا بین ایران و عراق برای حضور گردشگران

معاون پارلمانی وزیر امور خارجه گفت: با رفع تحریم بخشی از موانع برداشته شد، اما تحریم منشأ مشکلات نبوده و بخشی از مشکلات به عدم برنامه‌ریزی درست برمی‌گردد.

تحریم منشأ مشکلات نبوده است/ حذف ویزا بین ایران و عراق برای حضور گردشگران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حسن قشقاوی عصر امروز در حاشیه مراسم تودیع معارفه شهردار بابل در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برخلاف غرب که فردگرایی مورد نظرش است، اسلام آمیخته‌ای از اصالت فرد و جامعه است.

وی با انتقاد از عدم رعایت شهروندان در ریختن زباله به کوچه و خیابان، افزود: این حرکت غیرفرهنگی مردم نشان از عدم رشد جنبه اجتماعی فرد دارد.

معاون پارلمانی وزیر امور خارجه تصریح کرد: اگر آموزش صحیح از مهد کودک، دبستان، خطبه نماز جمعه و صدا و سیما به خوبی انجام شود مردم، جامعه را امتداد طبیعی خانه خود دانسته و در نظافت محیط چون منزل کوشا می‌شوند.

قشقاوی با انتقاد از عدم پرداخت عوارض شهری به شهرداری‌ها، خاطرنشان کرد: جای تاسف دارد که شهرک‌های میلیاردی در شهرها ساخته می‌شود، اما حاضر به پرداخت عوارض شهری نیستند و این مسئله نیاز به اقدام فرهنگی عمیق دارد، زمانی موفق به داشتن شهری توسعه یافته با هتل‌ها، اتوبان و سیستم حمل و نقل پیشرفته خواهیم بود که مردم مشارکت جدی داشته باشند.

این مسئول یادآور شد: این آمادگی را داریم که با هماهنگی وزارتخانه شناسایی  مازندرانی‌های موفق مقیم سراسر جهان انجام شود تا برای سرمایه‌گذاری در مازندران حضور یابند.

معاون پارلمانی وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه بابل شهر بزرگ دارای شهرت و شهری ثروتمند با موقعیت استراتژیکی است، ادامه داد: از سال 1304 تاکنون 46 شهردار به این شهر خدمت کردند.

این مسئول با بیان اینکه بابل برای رفع مشکلات خود نیازمند بودجه 500 میلیارد تومانی است، تصریح کرد: انتظار ما از رسانه محلی دوری از بیان دعواهای سیاسی است، باید اولویت برنامه رسانه‌ها تمرکز به سوی توسعه شهرستان و رفاه مردم باشد.

قشقاوی از حضور گردشگران عراقی در مازندران در آینده نزدیک خبر داد و  بیان کرد: با رایزنی انجام شده با کشور عراق درصدد حذف ویزا بین دو کشور برای حضور گردشگران عراقی به مازندران هستیم.

وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی صحیح، تدبر، تقویت منابع درآمدی مناسب و دعوت از سرمایه‌گذاران می‌توان زمینه رشد و توسعه شهر بابل را فراهم کرد، گفت: با رفع تحریم بخشی از موانع برداشته شد اما تحریم منشأ مشکلات نبوده و بخشی از مشکلات به عدم برنامه‌ریزی درست برمی‌گردد؛ گرچه اجرای برجام خدمت بزرگی به کشور بود.