جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

تحریم ، آخرین گام دشمنان برای ضربه زدن به نظام بود که بی نتیجه ماند - نمایش محتوای خبر

 

 

تحریم ، آخرین گام دشمنان برای ضربه زدن به نظام بود که بی نتیجه ماند

رستم قاسمی که برای بهره برداری از طرح گازرسانی به پل سفید به این شهر سفر کرد ، افزود : دشمنان برای ضربه زدن به این نظام از ابتدای انقلاب تاکنون حربه های مختلفی را به کار بردند که تحریم نفت و بانک مرکزی ، آخرین گام آنان برای رسیدن به این مقصود بود.

وزیر نفت با اظهار این که تحریم ها در یک سال گذشته وارد مرحله ای حساس و دشوار شد ، گفت : 80 درصد محصولات نفتی کشور با کشتی ها خارجی صادر می شد که با آغاز تحریم ها ، این کشتی ها انتقال محصولات ما را متوقف کردند.

وی افزود : خرداد و تیر امسال با توقف صادرات نفت به وسیله این کشتی ها ، شرایط سختی برای کشور ایجاد شد که دشمنان تصور می کردند ایران در مدت چند ماه زیر بار این فشار خم خواهد شد.

قاسمی گفت : با وجود این تحریم ها و فشار های سخت ، جمهوری اسلامی ایران در مقابل آن مقاومت و ایستادگی کرد و موفق شد به مراحل بالاتری از خودکفایی دست یابد.

وی افزود : شرایط امروز کشور ، شرایط استثنایی است و با چند ماه پیش قابل مقایسه نیست ، زیرا حتی فشار برای به فروش نرفتن برخی محصولات کشور و یا پرداخت نکردن پول فروش نفت از سوی کشورها نتوانست خدشه ای به حرکت رو به تعالی کشور وارد کند.

وزیر نفت تلاش دولت در حوزه اقتصاد را ˈ تلاشی بی وقفه ˈ توصیف کرد و گفت : با این روحیه کشور با تمام تلاش و توان در حال حرکت است.

یکی از نمایندگان حوزه انتخابیه قائمشهر ، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی هم در این جمع به ظرفیت های موجود در حوزه انتخابیه اش اشاره کرد و گفت : این شهرستان ها ظرفیت استقرار صنایع پتروشیمی را دارند.

ˈ کمال علیپور ˈ افزود : با استقرار این صنایع ، زمینه اشتغال برای تعداد زیادی از جوانان فراهم می شود که دغدغه اصلی مردم این مناطق است.

وی گازرسانی به شهر پلسفید را از خواسته های دیرین مردم این منطقه برشمرد و گفت : اجرای این طرح با گذشت سال ها سبب شادی و خشنودی مردم از خدمات نظام شده است.

فرماندار سوادکوه نیز در این جمع گفت : گازرسانی به پلسفید ، خواسته دیرین مردم این منطقه بود که خوشبختانه در دولت دهم محقق شد.

ˈ عزیز باقری ˈ از سوادکوه به عنوان شهرستان محروم استان مازندران نام برد و افزود : در این منطقه به علت کمبود امکانات با رشد منفی جمعیت مواجه هستیم.

وی از اجرای طرح هایی مانند گازرسانی به عنوان گامی در جهت ماندگاری جمعیت یاد کرد و ادامه داد : شهرهای زیراب ، پلسفید و شیرگاه در سوادکوه هم اکنون از گاز بهره مند شدند.

فرماندار شهرستان سوادکوه گفت : شهر آلاشت با 40روستا هنوز فاقد گاز است که با توجه به سردسیر بودن منطقه نیاز به شتاب بخشی به روند گازرسانی به این منطقه است.