رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تجهیز 50 درصد مدارس مازندران در طرح هجرت 3 - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجهیز 50 درصد مدارس مازندران در طرح هجرت 3

تجهیز 50 درصد مدارس مازندران در طرح هجرت 3


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: تابستان امسال 50 درصد از مدارس استان در قالب طرح هجرت سه تعمیر و یا تجهیز می‌شود.

تجهیز 50 درصد مدارس مازندران در طرح هجرت 3

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، اسفندیار نظری اظهار کرد: به‌منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم، دبیران پروژه مهر شهرستان‌ها و مناطق استان، فردا در باشگاه فرهنگیان گردهم می‌آیند.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی ستاد پروژه مهر، افزود: زنگ نمادین آغاز پروژه مهر در سال 94 در تمام شهرستان‌ها و مناطق نواخته شد و با جدیت تمام، امور مربوط به آماده‌سازی برای بازگشایی مدارس در حال انجام است.

دبیر شورای پروژه مهر مازندران تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در روند اجرای این پروژه، نام‌نویسی از دانش‌آموزان است که تاکنون 90 درصد از دانش‌آموزان دوره ابتدایی، 85 درصد از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول ثبت‌نام شدند.

نظری خاطرنشان کرد: برای تعمیر و تجهیز مدارس و آمادگی مدارس با اداره‌کل نوسازی مدارس و سازمان بسیج دانش‌آموزی در قالب طرح هجرت سه هماهنگی‌های لازم به عمل آمد که به این ترتیب 50 درصد مدارس استان تعمیر و یا تجهیز می‌شوند.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه برنامه جامع توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تنظیم شده است، گفت: برنامه جامع مهارت‌های آموزشی در مازندران تصویب شد.

وی با بیان اینکه تصویب این برنامه گامی ارزشمند در راستای تحقق برنامه سند چشم‌انداز تحول بنیادین آموزش و پرورش است بیان کرد: این برنامه به عنوان برش استانی سند تحول با شعار پرورش روحیه کارآفرینی به جای پرورش روحیه کارجویی در فارغ‌التحصیلان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اجرا می‌شود.

نظری احداث هنرستان‌ها در کنار شهرک‌های صنعتی، تربیت نیروی کار متناسب با نیاز شهرک‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های شهرک صنعتی برای آموزش این نیروها را مهم‌ترین دستاورد و افق اجرای برنامه جامع توسعه آموزش‎‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در استان دانست.