جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تجهیز 15 درصد شالیزارهای مازندران به شبکه مدرن آبیاری - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیز 15 درصد شالیزارهای مازندران به شبکه مدرن آبیاری

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم یخکشی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو با اشاره به اینکه از استان مازندران به عنوان قطب کشاورزی یاد می شود گفت : متأسفانه در این بخش هم ما از حد اقل زیر ساخت ها برخوردار هستیم بطوریکه 240 هزار هکتار اراضی شالیزاری استان فقط 15 هزار هکتار آن از شبکه مدرن برخورداراست و برای انتقال تقسیم و  توزیع آب باید از شبکه نیمه مدرن و سنتی استفاده کنیم.

وی ضمن قدردانی از تلاش آقایان مهندس افضلی و عنایتی رئیس و دبیر قبلی این شورا گفت: در سالجاری علی رغم شدت گرما و کاهش 30 درصدی آب بهنگام رودخانه ها که این عدد در مناطق شرق مازندران به بیش از 50 درصد می رسد توانستیم مسائل و مشکلات کم آبی در بخش کشاورزی و شرب و تأمین برق را  در همین استان حل و فصل کنیم  و در سطح ملی این مشکلات را کمتر  منعکس کنیم که این موفقیت در سایه وفاق ، همدلی و تلاش خوب مجموعه صنعت آب و برق در استان حاصل شد.

حسین افضلی مدیر عامل برق منطقه ای مازندران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورا هماهنگی مدیران صنعت آب و برق در دو سال گذشته گفت : صنعت برق استان در هفته دولت 316 میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح دارد که انشاء الله برای بهره برداری از آنها برنامه ریزی خواهد شد.

کارگر نجفی مشاور وزیر نیرو و مدیر کل بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو ضمن قدردانی از گزارش خوب هر یک از مدیران و ابراز خرسندی از وفاق ، همدلی و همراهی  مجموعه صنعت آب و برق در مازندران گفت : در گذشته وقتی که به استان ها سفر می کردیم صدای متفاوتی از مدیران وزارت نیرو در یک استان می شنیدیم ،گاها اختلافات  و شکایاتی بر علیه یکدیگر مطرح می کردند ولی امروز با تشکیل این شورا در استانها نه تنها این مشکلات رفع شده بلکه مجموعه وزارت نیرو  تقویت گردید و روحیه مشارکت مدیران نیز افزایش یافت .

وی با تأکید بر اینکه همه فعالیت شورا از سوی وزارت نیرو رصد می شود گفت : انتظار داریم مصوبات شورا ها به گونه باشد تا مردم و کارکنان این وزارتخانه در استانها حداکثر بهره را از این مصوبات ببرند.

وی بااشاره به ضروت قدردانی از تلاش کارمندان در هفته دولت از برگزاری مجدد جشنواره شهید رجایی در سطح ملی و استانی خبر داد و تصریح کرد : انشاء ا... این برنامه در سطح ملی با حضور رئیس جمهوری و در سطح دستگاهی با حضور وزیر و در استان ها  و شرکت ها  با حضور عالی ترین مقام همان استان و شرکت برگزار می شود.

مدیر کل بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو در پایان با تأکید بر استمرار برنامه ملاقات عمومی در هر هفته  با مردم ،  به تشریح قانون مقابله با فساد اداری پرداخت و گفت : کمیته سلامت اداری و مبارزه با فساد که دولت در این زمینه تأکید زیادی دارد در وزارت نیرو تشکیل و فعالیت خود را بطور جدی شروع کرده و موفق شد تمام گلوگاه فساد را احصاء و راهکار های مقابله با آن را شناسایی کند .

وی در پایان با اشاره به ضرورت جایگزینی مدیریت ریسک بجای مدیریت بحران خواستار جلب مشارکت خیرین در امر آبرسانی به روستا ها شد .