سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تجهیز مدارس کشوربه سامانه گرمایشی استاندارهزارمیلیاردتومان اعتبار نیازدارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیز مدارس کشوربه سامانه گرمایشی استاندارهزارمیلیاردتومان اعتبار نیازدارد

'عبدالوحید فیاضی ' روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگارایرنا، افزود : این میزان اعتبار مورد نیاز به طور دقیق از سوی مسوولان سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور برآورد شده است که باید دولت درلایحه پیشنهادی بودجه هرسال برای تحقق این مهم درنظربگیرد.

وی اظهارداشت : هم اکنون حدود 150 هزار واحد آموزشی در کشور وجود دارد که باید از سوی مسوولان ذیربط نسبت به اصلاح ساختار و تجهیزآن به سامانه گرمایشی استاندارد اقدام شود.

وی ادامه داد : هرچند دولت درسال گذشته اقدام به تجهیز تعدادی از مدارس به این سامانه از محل هزینه های انشعاب گاز ، فروش سیگار و بودجه کرده بود اما به طور کامل این اعتبار طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی برای این بخش هزینه نشده است.

نماینده مردم شهرستان های نور و محمود آباد درمجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز حوادث متعدد دربرخی از مدارس از جمله آتش سوزی در واحد آموزشی شین آباد پیرانشهر در سال 91 و درپی آن سوختگی تعدادی از دانش آموزان تاکید کرد که دولت برای شتاب بخشی در فرایند تجهیز این گونه مدارس نفت سوز به امکانات استاندارد باید عزم جدی تری داشته باشد.

روز چهارشنبه، 15 آذر 1391، یک کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای شین آباد از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر دچار آتش سوزی شد و از 37 نفر دانش آموزان آن 28 نفر دچار سوختگی شدند که از این تعداد دو دانش آموز جان خود را از دست دادند.

این حادثه زمانی روی داد که بخاری نفتی این کلاس دچار آتش سوزی شد و سرایدار مدرسه که قصد در خاموش کردن آتش داشت، در حال منتقل کردن بخاری به بیرون از کلاس بود که در این موقع بخاری منفجر شد و آتش به تمام سطح کلاس سرایت کرد.

فیاضی ابراز امیدواری کرد که با دقت نظر بیشتر مسوولان به نحوی برنامه ریزی شود تا در لایحه پیشنهادی بودجه سال جاری اعتبارات قابل توجهی برای تحقق این مهم در نظرگرفته شود تا بزودی شاهد تجهیز تمامی مدارس به سامانه گرمایشی استاندارد در بیشتر استان های کشور باشیم. 

{jcomments off}