سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز نوشهر وارد کشور می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز نوشهر وارد کشور می‌شود

روشنعلی فرجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر اظهار کرد: مسئله پسماند در نوشهر یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که این شهر توریستی را درگیر خود کرده است.
وی افزود: بیشترین میزان جمعیت 130 هزار نفری نوشهر در بخش مرکزی این شهرستان متمرکز شده است و این تعداد در ایام تعطیلات بسیار بیشتر می‌شود.
معاون فرماندار نوشهر اضافه کرد: میزان زباله تولیدی نوشهر در ایام غیر‌تعطیل سال، 120 هزار تن در روز است، ولی این مقدار به دلیل افزایش جمعیت مسافران و شهرک‌نشینان در ایام تعطیل سال به 220 تن در روز می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه محل انباشت زباله‌های شهر به لحاظ زیست‌محیطی مناسب ولی در حال حاضر چاره‌ای در این زمینه وجود ندارد، تصریح کرد: تخریب محیط زیست به‌دست انسان انجام می‌شود ولی روند خوبی برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر به محیط زیست در حال انجام است.
معاون فرماندار نوشهر با ابراز نگرانی از ورود شیرابه‌ها به رودخانه‌ها و احتمال آلودگی آب‌های زیرزمینی،‌ اظهار کرد: بارندگی و رطوبت هوا، اثرات مخرب شیرابه‌ها را بسیار زیادتر می‌کند و باید هر چه زودتر نسبت به تکمیل نیروگاه زباله‌سوز نوشهر برای برون‌رفت از این معضلات اقدام شود.
وی با بیان اینکه در استان سه نیروگاه زباله‌سوز در حال احداث است، افزود: یکی از این نیروگاه‌ها در نوشهر و در ابتدای جنگل در دست احداث بوده و بخشی از کارهای سازه‌ای آن نیز انجام شده است.
فرجی در پایان گفت: به‌زودی تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز نوشهر از کشور چین وارد کشور و نوشهر می‌شود و امیدواریم با نصب و راه‌اندازی این نیروگاه مشکل و معضل زباله در نوشهر و چالوس برطرف شود.

{jcomments off}