جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

تجلی توسعه مازندران در سایه هم‌دلی محقق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلی توسعه مازندران در سایه هم‌دلی محقق می‌شود

استاندار مازندران گفت: توسعه، پیشرفت و تعالی استان در سایه وحدت، هم‌دلی و هم‌زبانی همه مدیران و مردم استان تجلی می‌یابد.

تجلی توسعه مازندران در سایه هم‌دلی محقق می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، ربیع فلاح‌جلودار صبح امروز در حاشیه همایش ملی هم‎دلی و هم‌زبانی، اظهار کرد: برگزاری چنین همایش علمی با محوریت شعار سال از سوی امام جمعه چالوس، مراکز علمی و دیگر دست‌اندرکاران شهرستانی، خود نشان از اجرایی شدن شعار سال در این شهرستان دارد.

وی ادامه داد: با تمام وجود برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این همایش در خدمت هستیم و به فرماندار شهرستان نیز تأکید شده است، نهایت همکاری و همراهی را داشته باشد.

استاندار مازندران تأکید کرد: تجلی هم‎دلی و هم‎زبانی دولت و ملت می‌تواند در برنامه‌ها و عملکرد مناسب ادارات در جامعه به‌صورت ملموسی نمود داشته باشد.

این مسئول بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی سال 94، «دولت و ملت، هم‌دلی و هم‌زبانی» را به‌عنوان شعار سال انتخاب کردند و در تشریح این شعار فرمودند: «برای تحقق شعار سال باید هر دو کفه این شعار یعنی ملت عزیز، بزرگ، شجاع، بصیر، دانا و باهمت ایران و همچنین دولت خدمتگزار، به یکدیگر اعتماد و صمیمانه با هم همکاری کنند.

فلاح به اهمیت هم‌دلی و هم‌زبانی در دین مبین اسلام اشاره کرد و ادامه داد: اهمیت هم‌دلی و هم‌زبانی از منظر اسلام و ائمه اطهار (ع) را می‌توان در خطبه 119 نهج‌البلاغه مشاهده کرد که حضرت علی (ع) در این خطبه، راه تحقق جامعه هم‌دل را درک متقابل وظایف، خیرخواهی و نصیحت، یاری‌رسانی نیکو و امر به معروف و نهی از منکر عنوان فرمودند.

وی به برگزاری دو انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز در سال جاری اشاره کرد و افزود: برگزاری دو انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، اهمیت این هم‎دلی و هم‎زبانی را دوچندان کرده و باید همه افراد و مسئولان، این شعار را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند و هم‎دلی و هم‎زبانی بین دولت و ملت را در این دو انتخابات مهم به منصه ظهور برسانند.

استاندار مازندران به اهمیت هم‎دلی و هم‎زبانی در استان اشاره کرد و افزود: در بُعد استانی اهمیت هم‌دلی و هم‌زبانی نماد بیشتری دارد، چرا که مازندران با وجود دارا بودن ظرفیت‌ها و مزیت‌های فراوان با مشکلات و چالش‌های عدیده‌ای روبه‌رو است.

این مسئول یادآور شد: در سال گذشته نیز برای حل بخشی از این معضلات برنامه‌های جامعی تدوین شده که اجرای این برنامه‌ها با تعامل همه دستگاه‌های اجرایی و حمایت مردم تحقق می‌یابد.

فلاح اضافه کرد: توسعه، پیشرفت و تعالی استان در سایه وحدت، هم‌دلی و هم‌زبانی همه مدیران و مردم استان تجلی می‌یابد.

وی در پایان گفت: پیشنهاد می‌شود مقالات برگزیده همایش ملی هم‌دلی و هم‌زبانی به‌صورت مجلد به ادارات و نهادهای استان برای بهره‌وری ارسال شود.