جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

تجلیل و تکریم از خیرین مدرسه ساز، پاسداشت مفاخر انسانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل و تکریم از خیرین مدرسه ساز، پاسداشت مفاخر انسانی است

حسین نیازآذریˈ روز یکشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از خیرین مدرسه ساز بابل در گفت و گو با خبر نگار ایرنا افزود: واقفان نیک اندیش و خیرین مدرسه ساز افتخار شهرمان هستند که رفاه خویش را در آسایش دیگران می بینند.

وی ادامه داد: مدرسه سازی اقدام ارزشمندی است که زیرساخت های فکری و دانشی فرزندان ایران اسلامی را مستعد پرورش و تعالی می سازد و از این رو افتخار بزرگ شهرستان بابل این است که خاستگاه انسان های ارزشمند و دوراندیش است.

نیازآذری با بیان اینکه راه تعالی و پیشرفت جامعه از دالان علم و دانش می گذرد،گفت: انسان فرهیخته با درک عمیق از تحولات بشری، فراهم کردن زیر ساخت های علمی را راه تعالی بشریت می دانند.

وی افزود: بدون اتکا به اندیشه و خرد و مقاوم سازی پایه های دانشی نمی توانیم مسیر دیگری برای رسیدن به توسعه پایدار انتخاب کنیم چرا که مقام معظم رهبری علم محوری را گفتمان مسلط جامعه برشمردند و اسناد بالادستی نظام هم بر توسعه و تقویت برنامه های علمی و فرهنگی تاکید دارند.

این نماینده مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی هم با اعتقاد به نقش زیربنایی نظام تعلیم و تربیت از هرگونه طرح و اقدامی که منجر به افزایش انگیزه های مدرسه سازی و بسط فرهنگ خیر اندیشی شود حمایت خواهد کرد.

وی افزود: انتظار می رود دولت همچون آحاد مردم و خیرین مدرسه ساز به نظام تعلیم و تربیت توجه بیشتری داشته باشد و امکانات مناسب تری برای رشد و تعالی فرزندان این مرزوبوم فراهم کند.