جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

تجلیل از معلمان نمونه و بازنشسته شهرستان چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از معلمان نمونه و بازنشسته شهرستان چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدصادق فرزیب صبح امروز در مراسم تجلیل از فرهنگیان شاغل و بازنشستگان شوراهای اسلامی شهر مرزن‌آباد اظهار داشت: آموزش و پرورش رکن اصلی و اساسی توسعه در زمینه‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش منشاء بالقوه تغییرات در ابعاد مختلف زندگی ‌بوده و در واقع زمینه‌ساز رشد و پیشرفت جامعه و رسیدن به حیات جاودانه است.

فرزیب با تأکید بر این که وضعیت مطلوب هر کشوری بر مبنای نیروی انسانی آن سنجیده می‌شود، افزود: آموزش و پرورش انتقال دهنده ارزش‌ها، فرهنگ، هنجارها و مهارت‌های زندگی ‌است و در تولید بهترین سرمایه کشور یعنی نیروی انسانی نقش اساسی و کلیدی دارد.

وی خاطرنشان کرد: معلمان بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و ارزشمندترین مولفه و عامل موثر در تعلیم و تربیت محسوب می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش چالوس اذعان داشت: نخستین و مهم‌ترین درس معلمان به دانش‌آموزان درس خود‌شناسی بوده و اولویت مهم معلمان تربیت دینی به فرزندان شما در مدارس است.

وی با اشاره به ارزش کار معلمان تصریح کرد: ارزش و اهمیت کار معلم با نقش و ارزش آن سنجیده می‌شود و هدایت یک فرد مساوی با هدایت و پرورش همه افراد جامعه است.

فرزیب با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کرد: دستگاه تعلیم و تربیت در تحقق این شعار نقش کلیدی دارد و ما تلاش کردیم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوانیم گام مفید و مثبتی در تحقق آن برداریم.

وی افزود: آموزش و پرورش نقش مهمی در فرهنگ‌سازی دارد و یکی از دستگاه‌های مهم و کلیدی در این زمینه محسوب می‌شود.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از اعضای شوراهای اسلامی مرزن‌آباد و معلمان شاغل و بازنشسته با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شد.