جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

تجلیل از اهالی کتاب شهرستان نور در هفته کتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از اهالی کتاب شهرستان نور در هفته کتاب

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سیدآقابزرگ حسینی صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان با اشاره به نامگذاری هفته کتاب از 24 تا 30 آبان بیان داشت: روز 25 آبان در مراسمی از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در شهرستان تجلیل می‌شود.

وی ابراز داشت: در این مراسم از نویسندگان، نخبگان، قاریان و حافظان قرآن، کتابداران، کتابخوانان و دیگر اهالی عرصه کتاب تجلیل می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور همچنین از برگزاری جلسات قصه‌خوانی، مشاعره، نقد، اجرای زنگ مطالعه، بازدید دانش‌آموزان و فرهنگیان در هفته کتاب این شهرستان خبر داد.

حسینی با اشاره به اجرای طرح پرداخت نیم‌‌بهای سرانه حق عضویت دانش‌آموزان عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان توسط شهرداری‌ها ابراز داشت: این طرح به عنوان الگو از شهرستان نور توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به سایر استان‌ها و شهرستان‌ها ابلاغ شد.

وی از همکاری شهرداری‌های پنج شهر شهرستان در پرداخت نیم‌‌بهای حق عضویت دانش‌آموزان در سال‌های گذشته تقدیر کرد و با توجه به تغییر اعضای شورا و شهرداران بنا به مصوبه انجمن خواستار تداوم این امر و پرداخت سهم تعیین شده در سال‌جاری شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور همچنین از انجمن خیران کتابخانه‌ساز، شوراهای اسلامی، شهرداران و همه دلسوزان در این بخش خواست تا حمایت‌های مادی و معنوی خود را برای احداث، تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های سطح شهرستان گسترش دهند.