جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

تجزیه عراق و خدشه دار کردن اسلام از اهداف داعش و حامیانش است - نمایش محتوای خبر

 

 

تجزیه عراق و خدشه دار کردن اسلام از اهداف داعش و حامیانش است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ محمد باقر محمدی لایینی ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به وقایع اخیر عراق ، افزود : داعش و گروهک های تکفیری بازیچه دست استکبار و سرکردگان کفر هستند.

وی ادامه داد : داعش با جنایات خود در واقع در صدد تخریب چهره اسلام است که خوشبختانه مسلمانان به این امر واقفند و اجازه نمی دهند چهره اسلام مخدوش شود بلکه با اتحاد همه جانبه سنی و شیعه، داعش را به زانو در خواهند آورد.

محمدی لایینی گفت : همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند ، پشت پرده فتنه در عراق، رژیم های منطقه و آمریکا قرار دارند و لذا ما از دخالت کشورهای بیگانه مخصوصا آمریکا در عراق مخالف هستیم و در این راستا دولت عراق و مردم و مرجعیت دینی عراق خودشان می توانند این فتنه را از بین ببرند.

امام جمعه نکا با گرامیداشت هفته قوه قضائیه ، افزود : قوه قضائیه اگر پاک باشد، جاهای دیگر هم سالم می شود و لذا قوه قضائیه باید عدالت را اجرا کند چرا که مسوول اجرای عدالت اجتماعی است و ابزار اجرای آن، نیروی انتظامی است که باید همگام با این قوه حرکت کند.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان ، گفت : باید همگان حرمت این ماه را داشته باشند و نباید کسی در ملاء عام روزه خواری کند.

او افزود : مبلغین باید به وظیفه خود که همان بیان احکام است، خوب عمل کنند و پدراو مادران باید با همه اعضای خانواده در مساجد شرکت کنند تا در این ماه مبارک و عزیز از برکات آن بهره مند شویم.