سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

تا رهایی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تا رهایی

تهیه کننده:حاجی زاده
نویسنده و دستیار:فرزانه اسداللهی
مجری:نظرپور
تدوین:احسان فقیهیان
تصویربردار:یزدان پناه

برنامه ای گزارشی است که با حال و هوای تهییجی به مناسبت روز جهانی قدس از سیمای مازندران پخش می شود.
قدس، قبله نخستين و حرم دوم مسلمانان جهان، وطن ميليون‏ها آواره فلسطيني است كه استكبار جهاني آن سرزمين را از دست ساكنانش خارج ساخت و تحت سلطه نيروهاي اشغالگر قدس قرار داد. از همان نخستين سال‏هاي اشغال پاره تن اسلام، با مقاومت فلسطينيان و اعتراض مسلمانان و ديگر انسان‏هاي آزاده جهان، نهضت مقابله با اسرائيل و حمايت از فلسطين مظلوم شكل گرفت. با پيروزي انقلاب اسلامي، ملت مسلمان ايران به ويژه پس از صدور پيام تاريخي امام امت در سال 1358 مبني بر نام‏گذاري آخرين جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهاني قدس، مسئله آزادسازي فلسطين از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان‏هاي خويش قرار داد.
امام خميني قدس‏ سره از معدود انديشمندان و رهبراني است كه از ابتداي شكل‏ گيري دولت جعلي و نامشروع اسرائيل، با شيواترين بيان و بدون هيچ‏ گونه ملاحظه و ترسي خطر صهيونيست‏ها و اهداف آينده آنان را گوشزد مي ‏كرد. ايشان اتحاد و هم‏ دلي كشورهاي اسلامي و به كارگيري امكانات آنان را در مقابل اسرائيل خواستار مي ‏شد. همچنين سكوت آنان را در اين زمينه با شديدترين بيان محكوم مي ‏كرد.
سكوت كشورهاي اسلامي و كوتاهي آنان در برابر زياده‏ خواهي ‏هاي اسرائيل موجب ستم و جنايت بيشتر آن رژيم در كشتار مردم بي‏ گناه فلسطين شد. بنابراين، امام كه اين موضع را به صلاح مسلمانان فلسطين نمي ‏دانست، براي ايجاد وحدت و توجه كشورهاي اسلامي، جمعه آخر ماه مبارك رمضان را كه مي‏ تواند تبيين‏ كننده سرنوشت فلسطين باشد، به عنوان روز «قدس»، انتخاب كرد تا مسلمانان در مراسمي، هم‏ بستگي بين‏ المللي خود را در حمايت از حقوق قانوني مردم مسلمان فلسطين اعلام كنند.
امروز گسترش انتفاضه و رسيدن آن به اوج خود و انفعال كشورهاي اسلامي از يك طرف و ستم اسرائيل و حمايت امريكا از سوي ديگر، ضرورت توجه به سخنان امام خميني رحمه‏ الله درمورد فلسطين مظلوم را بيشتر آشكار مي ‏كند.
این برنامه که حال و هوای تهییجی و ترغیبی دارد با آیتمهایی چون گزارش(از تمام اقشار جامعه در باره حضور در راهپیمایی روز قدس )-وله-موسیقی-کلام رهبری و ... می باشد. 

سال تولید: خرداد96