سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تأیید تدفین 3 تن از جان‌باختگان مازندرانی فاجعه منا در مکه - نمایش محتوای خبر

 

 

تأیید تدفین 3 تن از جان‌باختگان مازندرانی فاجعه منا در مکه

مدیر حج و زیارت مازندران گفت: تدفین سه تن از جان‌باختگان مازندرانی فاجعه منا در مکه تأیید شد.

تأیید تدفین 3 تن از جان‌باختگان مازندرانی فاجعه منا در مکه

حبیب‌الله ساداتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با اشاره به تشخیص هویت سه تن از قربانیان فاجعه منا، اظهار کرد: تدفین سه تن از جان‌باختگان مازندرانی فاجعه منا عباس جعفری مدیر کاروان قائم‌شهر، نصرالله جعفری از کاروان نور و ابراهیم صادقی‌واسکسی در مکه تأیید شد و خانواده درباره این موضوع رضایت دارند و انتقال پیکر به کشور صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه هویت سه تن از قربانیان مازندرانی فاجعه منا همچنان مشخص نشده و جزو مفقودی‌ها هستند، اضافه کرد: تلاش سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و وزارت امور خارجه همچنان پیگیر هویت مفقودان این فاجعه هستند.

مدیر حج و زیارت مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سامانه سماح برای ثبت‌نام زائران اربعین تا چهارم آذرماه امسال باز بوده و افراد می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند، افزود: همچنین صدور ویزا تا شش آذرماه سال جاری ادامه دارد.

این مسئول یادآور شد: تاکنون لیست 20 هزار نفر به شرکت مرکزی کارگزاران برای صدور ویزا ارسال شده و از این تعداد 10 هزار نفر ویزا صادر و تحویل زائران شده است.

ساداتی در پایان با اعلام اینکه از 20 آبان‌ماه امسال زائران اربعین در حال اعزام هستند، گفت: توصیه ما به زائران این است که هوشیاری لازم را در این سفر معنوی داشته باشند.