جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تاکید فرماندار فریدونکنار در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید فرماندار فریدونکنار در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری فریدونکنار ˈ محمد حسین زاده لداری ˈ در همایش نظام فنی ساختمان روستایی با اشاره به پدیده شوم زمین خواری گفت : پدیده زمین خواری بلایی است که گریبان استان مازندران را گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت عظم جدی در مقابل تغییر کاربری غیرقانونی زمین های زراعی و کشاورزی داردگفت: تغییر کاربری زمین های کشاورزی به ویلا سازی مشکل اساسی است و کشاورزی سنتی و نبود سود آورده برای مردم باعث گرایش افراد به فروش زمین ها شده است.

وی گفت:متاسفانه عده ای سود جو و رانت خوار با رابطه هایی که دارند تغییر کاربری هایی با عنوان شهرک صنعتی سازی و برج سازی را در زمین های کشاورزی انجام می دهند و از این طرق به سود کلان می رسند.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه بخشداران و دهیاران مهمترین اهرم مقابله با زمین خواری هستند بیان داشت: معاون اول رییس جمهوری با ابلاغ دستورالعملی مهم به جهاد کشاورزی و راه وشهرسازی و صنعت و معدن خواستار مقابله جدی با تغییر کاربری شد.

وی گفت : تغییر کاربری زمین های زراعی هیچ سودی عاید اقتصاد نمی کند و جز نابودی کشاورزی و تولید ملی نتیجه ای ندارد.

وی افزود : کارگروهی در شهرستان جهت برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های زراعی و کشاورزی و سواحل تشکیل شده است و در این کارگروه تاکید شد که ادارات خدمات رسان آب ، برق و گاز از دادن هر گونه خدمات به ساخت و ساز های غیرمجاز خودداری کنند.