جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تاکید بر ارایه شبانه روزی خدمات دارویی به بیماران خاص در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر ارایه شبانه روزی خدمات دارویی به بیماران خاص در مازندران

ˈ علیرضا یونسی ˈ روز دوشنبه در جلسه کمیته بیماریهای خاص استان همچنین بر توسعه فضاهای فیزیکی و کیفی سازی خدمات درمانی به بیماران خاص تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران با اشاره به این که همگان در برابر مردم مسوولیم، بیان داشت: باید تدابیری اتخاذ شود تا آسیب ها در بخش سلامت جسمی کاهش یابد و برای سلامت روحی و روانی جامعه نیز برنامه ای جدی ارایه شود.

یونسی با اشاره به این که خدمات رسانی به مردم ، نیازمند تامین آرامش و آسایش آن هاست، خواستار ارایه شبانه روزی خدمات دارویی از سوی داروخانه های 13 آبان و هلال احمر مرکز استان، به بیماران خاص شد.

وی با توجه به وجود بیش از هزار بیمار کلیوی در مازندران، بر توسعه فضاهای فیزیکی و کیفی سازی خدمات درمانی به این بیماران تاکید کرد.

رییس کمیته بیماری های خاص استان، از مدیران بانک ها خواست تا سهمیه های تخصیصی به این بیماران، طی امسال را برآورد و در جهت افزایش تسهیلات به آنان اهتمام ورزند.

یونسی هم چنین بر تدارک برنامه ای از سوی صدا و سیمای مرکز استان با مشارکت علوم پزشکی و انجمن بیماری های خاص استان در جهت شناساندن این بیماری ها به مردم تاکید کرد و گفت: باید ساز و کار و امکانات سازمانی دستگاه های اجرایی استان در حوزه مقابله، پیشگیری و درمان این بیماری ها و راهکارهای جذب اعتبارات بیشتر در این خصوص مورد بررسی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، تصریح کرد: کمیته ای علمی با مسوولیت علوم پزشکی مازندران و بابل، تشکیل شود تا راهکارهای علمی و عملی پیشگیری در تمامی حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مرتبط با بیماران خاص بررسی و ارایه شود.