جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

تاکید استاندار مازندران بر واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید استاندار مازندران بر واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی

استاندار مازندران از مدیران این استان خواست تا با توجه به مشکلات درآمدی دولت و کمبود اعتبارات ، در واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی جدیت به خرج دهند .

تاکید استاندار مازندران بر واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ربیع فلاح روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان در ساری افزود : یکی از معیارهای ارزیابی مدیران دستگاه های اجرایی استان ، واگذاری پروژه ها است.
وی به وجود سه هزار پروژه نیمه تمام در مازندران اشاره کرد و ادامه داد : مدیران با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی این پروژه ها را بر اساس شیوه نامه تهیه شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی واگذار کنند.
استاندار مازندران همچنین بر ضرورت تکمیل پروژه های مصوب سفر استانی هیات دولت تاکید کرد و گفت که این پروژه ها باید بر اساس زمانبندی تعیین شده به بهره برداری برسد.
وی افزود : تامین اعتبار و تکمیل 45 پروژه نیمه تمام در سفر رئیس جمهوری به مازندران مصوب شد که باید در زمان مقرر به اتمام برسند و تعلل به هیچ وجه در این مورد پذیرفتنی نیست.
فلاح خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی متولی تکمیل این پروژه ها گفت : وجود هر گونه مشکل در اجرای این پروژه ها را اعلام کنید تا نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی به اختصاص 991 میلیارد تومان اعتبار در سفر استانی رئیس جمهوری به مازندران شااره کرد و افزود : این میزان در مقایسه با مبلغ اختصاصی به دیگر استان ها رقم بالایی است.
** ضرب الاجل برای تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام
استاندار مازندران رویکرد مدیریت استان را اتمام طرح های نیمه تمام دانست و به مدیران دستگاه های اجرایی فرصت داد تا یک هفته آینده طرح های نیمه تمام حوزه کاری خود را تعیین تکلیف کنند.
وی خطاب به مدیران گفت : فهرست پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی و یا قابل اجرا با مشارکت خیرین را مشخص کنید.
او افزود : امروز خیرین مازندران تا سقف یکصد میلیارد تومان برای مشارکت در ساخت سدها و دیگر طرح های نیمه تمام اعلام آمادگی کردند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران هم در این نشست با بیان اینکه برای اتمام پروژه های نیمه تمام استان به 20هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است ، گفت : با توجه به تخصیص 50 درصدی اعتبار ، برای اتمام این طرح ها 10 سال زمان نیاز است .
امید علی پارسا با اشاره به اینکه تا پایان سال مالی جاری 43 درصد از پروژه های نیمه تمام مازندران به بهره برداری می رسد ، افزود : شش درصد طرح های عمرانی استان جدید است.
سال مالی هر سال از ماه تیر آغاز می شود و تا پایان خرداد ادامه می یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران به واگذاری پروژه ها به بانک های دولتی ، سرمایه گذاران بخش خصوصی و خیرین اشاره کرد و گفت : واگذاری طرح ها به بانک های دولتی با استفاده از منابع مالی خود بانک است.
وی افزود : بانک های دولتی پس از سه سال از بهره برداری ، باید پروژه را تحویل دولت بدهند.
پارسا در باره شیوه مشارکت خیرین در اجرای طرح های نیمه تمام هم گفت : خیرین می توانند علاوه بر منابع مالی خود ، تسهیلات بدون سود و کارمزد هم برای اتمام پروژه های نیمه تمام از بانک ها دریافت کنند.
وی توضیح داد : کارمزد و سود بانکی تسیهلات پرداختی به خیرین برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بر عهده دستگاه اجرایی مالک آن پروژه است .
پارسا همچنین گفت که این دسته از پروژه های نیمه تمام می تواند با نام خیرین به بهره برداری برسد.
در این جلسه ساز و کار و شیوه نامه های واگذاری طرح های عمرانی مازندران به بانک های دولتی، خیرین و بخش خصوصی برای مدیران تشریح شد .