سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

تامین منابع آب اولویت برنامه توسعه پایدار مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

تامین منابع آب اولویت برنامه توسعه پایدار مازندران است

به گزارش ایرنا، 'علی احسانی ' روز سه شنبه در سی و پنجمین سمینار سالانه سازمان حفظ نباتات کشور در بابلسر افزود: در حالی که تولیدات محصولات کشاورزی این استان در امنیت غذایی کشور بسیار اثرگذار است ولی کمترین سرمایه گذاری در حوزه منابع آب صورت گرفته است.

وی اظهار داشت : در سفر آینده رییس جمهوری به این استان، مهمترین و اولین درخواست استان از رییس هیات دولت ، تامین منابع آب کشاورزی خواهد بود.

احسانی با اشاره به این که بر اساس برنامه پنجم توسعه پیش بینی سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی مازندران 42 هزار میلیارد تومان است، گفت: تاکنون کمتر از سه هزار میلیارد تومان در حوزه بخش کشاورزی و سه هزار میلیارد تومان در حوزه های برق و آب سرمایه گذاری شده است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران با اشاره به این که در حوزه های صنعت ، فولاد، نفت و گاز هیج سرمایه گذاری در استان صورت نگرفته است ، افزود: بخش کشاورزی به عنوان مهمترین و اصلی ترین فعالیت اقتصادی استان به دلایل مختلف توجیه اقتصادی ندارد و به همین دلیل شاهد افزایش روز افزون تغییر کاربری در این بخش هستیم.

احسانی به اهمیت ایجاد زنجیره ارزش در محصولات کشاورزی مازندران اشاره و اضافه کرد : انجام کشاورزی کیفی و تجهیز و نوسازی و مکانیزاسیون کشاورزی در استان ضروری است.

معاون استاندار مازندران تصریح کرد : تمامی فعالیت های کشاورزی مازندران بر اساس ظرفیت عناصر پایه آب، خاک و مبتنی بر توان منابع طبیعی و زیست محیطی خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در استان یادآور شد: بر اساس چشم انداز جدید توسعه استان علاوه بر کشاورزی به حوزه های صنعت، نفت و گاز و صنایع شیلاتی توجه ویژه ای خواهد شد.

این سینمار با شرکت مدیران حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان های کشور به مدت سه روز در بابلسر ادامه دارد.

{jcomments off}