جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

تأمین اعتبار 390 میلیارد ریالی احداث باغ در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تأمین اعتبار 390 میلیارد ریالی احداث باغ در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تامین اعتبار 390 میلیارد ریالی احداث باغ در استان خبر داد.

تأمین اعتبار 390 میلیارد ریالی احداث باغ در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور حیدرپور در جلسه توسعه باغ در زمین‌های شیبدار که در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: توسعه باغ در اراضی شیبدار در بیشتر استان‌ها به‌صورت دیم انجام می‌شود که نیاز به تأمین منابع آبی نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در غرب استان شاهد بارندگی‌های یک‌هزار میلی‌متری هستیم احداث باغ دیم بدون منابع آبی می‌تواند منجر به توسعه باغ شود و در این زمینه اگر برای احداث باغ در اراضی شیبدار سامانه آبگیر انجام شود می‌توان به‌راحتی در اراضی دیم احداث باغ داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: به‌عنوان نمونه در استان‌های فارس و خراسان شمالی در باغ‌های دیم اقدام به تولید انگور، بادام و انجیر می‌کنند.

حیدرپور اضافه کرد: در غرب استان محدوده فعالیت برای سایر طرح‌های عمرانی و زیربنایی کم است و احداث باغ یکی از ظرفیت‌های مهم در این مناطق است که باید بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی برای احداث باغ در اراضی شیبدار تخصیص داده شد که باید برنامه‌های مدونی از سوی جهاد کشاورزی شهرستان‌ها تدوین شود، گفت: 39 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه باغ در اراضی شیبدار به مازندران اختصاص یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: احداث باغ اگر در زمینه سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی باشد، تأمین نهال سیاه‌ریشه بدون محدودیت برای باغداران انجام خواهد شد.

حیدرپور تصریح کرد: 50 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و نوسازی در اختیار جهاد کشاورزی مازندران قرار گرفت.

وی اظهار کرد: محدودیت در استفاده از تسهیلات مکانیزاسیون، توسعه باغ و توسعه گلخانه وجود ندارد و اینگونه فعالیت‌ها باید در شهرستان‌ها انجام شود تا سطح درآمدی بهره‎برداران افزایش یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: انجام کارهای فانتزی درآمد‌دار مانند گل و گیاه زینتی، پرورش قارچ و ابریشم می‌تواند برای اشتغالزایی و افزایش سطح درآمد خانوارها کمک‌کننده باشد.

حیدرپور بیان کرد: مازندران در تولید سبزی و صیفی ظرفیت بالایی دارد که می‌توان برای بسته‌بندی آن اقدامات لازم انجام و ایجاد اشتغال شود.