جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تامین اجتماعی مازندران 164 میلیارد تومان کسری بودجه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تامین اجتماعی مازندران 164 میلیارد تومان کسری بودجه دارد

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی اصغر محمودی ظهر امروز در جلسه ای به مناسبت هفته تامین اجتماعی افزود: تاکنون بیش از 25 هزار کارگر ساختمانی در استان بیمه شده اند و استمرار طرح منوط به تصویب و تامین بودجه مورد نیاز است.

محمودی بیان داشت: بحران بیکاری، افزایش نرخ سالمندی و افزایش تحریمها سبب کاهش درآمدها شده است ولی دولت نگاه حمایتی به تامین اجتماعی داشته است.

وی ارائه لیست اینترنتی بیمه ای را از کارهای مهم بیان کرد و گفت: در سال گذشته تامین اجتماعی کشور با پنج هزار و 200 میلیارد تومان کسری درآمد مواجه بوده است که در سال گذشته این میزان کسری جبران شده است.

محمودی عنوان کرد: در هشت ماه گذشته سه شعبه جدید در استان مصوب شده است که در آینده نزدیک و آغاز بکار خواهد کرد.

وی گفت: کارگزاری بابل فردا و شعبه اقماری بلده هفته آینده تاسیس می شود و ایجاد مرکز بزرگ نگهداری اسناد در استان از دیگر اقدام است.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت: ایجاد مرکز بزرگ نگهداری اسناد در استان از 14 سال قبل به عنوان مصوبه مطرح بوده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران نیز گفت: در سال قبل پنج میلیون مراجعه کننده سرپایی به مراکز درمانی شده که هر بیمه شده بیش از دو بار به مراکز ما مراجعه کرده اند.

سید محمد خورشیدی افزود: همه باید در قالب پزشک خانواده قرار گیریم و میزان ارجاعات به این بخش هدفمند شود.

خورشیدی گفت: طرح ساماندهی درمان بازنشستگان نیز در قالب سیستم ارجاع برای اولین بار در استان اجرا شد و حدود 700 بازنشسته تاکنون در استان تحت پوشش قرار گرفته اند.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران گفت: هر بازنشسته ای می تواند مستقیم به ستاد مدیریت درمان استان مراجعه کند و اگر نیاز به عمل جراحی و بستری دارد، همکاری می کنیم.

وی گفت: در زمینه ارائه درمان بیماران قلبی و زایمانی نیز، تاکنون بیش از پنج هزار مشاوره به زنان زائو ارائه شده است.