سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تامین اجتماعی بابل رتبه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تامین اجتماعی بابل رتبه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داد

تامین اجتماعی بابل رتبه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داد


رییس اداره تامین اجتماعی بابل از کسب رتبه نخست این اداره در میان شعبه های 25 گانه در سطح استان مازندران خبرداد.

تامین اجتماعی بابل رتبه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داد

عزیزاله محمودی عالمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: هر ساله در هفته تامین اجتماعی عملکرد ادارات تامین اجتماعی براساس ارزیابی های بعمل آمده برای انتخاب شعبه های برتر در سطح استان اعلام می شود .

وی ادامه داد: با توجه به ارزیابی های دفتر نظارت و ارزش یابی اداره کل امور استان های سازمان تامین اجتماعی کشور و نیز استان مازندران در قالب بررسی واحدهای مختلف ، شهرستان بابل از بین شعبه های 25 گانه مازندران رتبه نخست را بدست آورد.

محمودی اظهارداشت: در بررسی های صورت گرفته هفت واحد درهر 25 اداره تامین اجتماعی در سطح مازندران مورد ارزیابی قرار گرفت که هر واحد دارای 100 امتیاز بود که از مجموع 700 امتیاز ، شهرستان بابل با کسب 608 امتیاز حائز رتبه نخست در سال 93 شده است.

وی در ادامه افزود: در سال 92 نیز این شهرستان توانست رتبه نخست استان را از آن خود کرده بود.

وی گفت: شهرستان بابل با توجه به جمعیت و وسعت ، دارای 90 هزار بیمه شده اصلی و 12 هزار مستمری بگیر می باشد که بیش از 60 درصد جمعیت شهرستان را به خود اختصاص داده است.

رییس اداره تامین اجتماعی بابل ادامه داد: در سال 84 تعداد 32 درصد از جمعیت شهرستان بابل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند که این رقم نسبت به 10 سال گذشته تاکنون، 100 درصد رشد داشته است.

وی اظهارداشت: 13 هزار کارگاه در بابل فعال می باشد که در تلاشیم ، سالی که مزین به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی است در سایه استراتژی دولت تدبیر و امید و با بهره گیری از خرد جمعی افراد بیشتری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهیم.

محمودی در ادامه نیز ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند کارگران و کارفرمایان که پیشگامان عرصه تولید و پیشرفت جامعه می باشند، مجددانه از کارفرمایان خواست تا با سیستم دولت الکترونیک هماهنگ شوند و همه باید تلاش کنیم تا همانند بسیاری از کشورهای جهان و منطقه، دولت بدون کاغذ را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم.

وی گفت: به استناد ماده 148 قانون کار، کارفرما مکلف به بیمه کردن کارگر خود می باشد و براساس ماده 39 قانون تامین اجتماعی لیست حق بیمه را حداکثر یک ماه به سازمان ارسال کند و در غیر این صورت مشمول ماده 143 قانون کار خواهد شد و جریمه دو تا 10 برابری حق بیمه مربوطه را در صورت اشتغال کارگر و تایید مراجع کار باید به صورت یک زمان به سازمان پرداخت کند.

وی بیان کرد:در حال حاضر تعداد 910 نفر در تامین اجتماعی بابل بیمه بیکاری دریافت می کنند و ماهانه هفت میلیارد و 200 میلیون ریال به آنها پرداخت می شود.