جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

تاسیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه، باعث رونق اقتصادی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تاسیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه، باعث رونق اقتصادی می شود

آیت الله ˈ نورالله طبرسی ˈ روز شنبه در دیدار با رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران در ساری افزود : با توجه به قطب کشاورزی بودن استان ، امیدواریم با راه اندازی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران ، مراوده و ارتباطات با تجار کشورهای همسایه بیش از گذشته رونق یابد.

وی با اشاره به اینکه عرضه و تقاضا یکی از مایحتاج هر جامعه است ، اظهار داشت : تولیدات و محصولات مازندران اعم از کشاورزی و باغات نیاز به معرفی بیشتر دارد و با تاسیس این دفتر فرصت خوبی برای معرفی دستاورهای این استان است.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه ارتباط برون مرزی موجب شکوفایی اقتصادی می شود ، گفت : شکوفایی اقتصادی مازندران وابسته به گسترش روابط تجاری برون مرزی است.

وی افزود : با راه اندازی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان ، انگیزه توسعه صادرات تقویت و حرکت چرخ صادرات و تجارت مضاعف خواهد شد.

ˈ محمدجواد عیسی نیا ˈ ، رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران هم در این دیدار گفت : این دفتر روز هیجدهم آبان جاری با حضور معاون کنسولی وزیر امور خارجه با بهره برداری از ساختمان ویژه در ساری ، آغاز به کار کرد.

وی افزود : این دفتر هفتمین دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان های کشور است.

او ادامه داد : با آغاز فعالیت این دفتر ، مازندران در بخش های بازرگانی ، گردشگری و صدور ویزا فرودگاهی و اسناد خارجی به صورت بین المللی عمل خواهد کرد.

رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران بر گسترش پروازهای بین المللی از فرودگاه های استان تاکید کرد و گفت : از این پس تمامی کارهای کنسولی مربوط به فعالیت های بازرگانان و اتباع خارجی در ساری انجام خواهد شد.

وی راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه در استان را در توسعه آموزش های دیپلماتیک مدیران موثر دانست و افزود : هر کشوری برای توسعه اقتصادی باید با کشورهای دیگر ارتباط داشته باشد.

عیسی نیا گفت : دفتر وزارت امور خارجه در مازندران می تواند در توسعه اقتصادی و بین المللی اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.