جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

تاسیس استان جدید 500 میلیارد تومان پول می‌خواهد - نمایش محتوای خبر

 

 

تاسیس استان جدید 500 میلیارد تومان پول می‌خواهد

سید علی اکبر طاهایی در حاشیه بازدید از غرفه خبرگزاری فارس در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در  مورد جداشدن غرب استان از بدنه مازندران اظهار داشت: اصولا معتقدم کشور به مدیریت منسجم نیاز دارد و در مناطقی که یک هویت تاریخی شکل گرفته حتی الامکان باید این هویت تاریخی را حفظ کرد.

غرب مازندران نیاز به تکمیل آزادراه شمال دارد وی تصریح کرد: مردم در بحث تقسیمات کشور از دولت توقع خدمات دارند و خدمات با افزایش هزینه‌های کشوری برای مردم ایجاد نمی‌شود.

استاندار مازندران در ادامه به نیازهای شهرهای غرب مازندران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر غرب مازندران نیاز به تکمیل آزادراه شمال، توسعه بندر، اتصال ریل ساری به رشت، برخورداری از اتوبوس دریایی و تقویت ناوگان هوایی دارد.

این مسئول ادامه داد: توسعه ناوگان هوایی در فرودگاه رامسر دنبال می‌شود و فرودگاه نوشهر باید فعال شود.

طرح تقسیم غرب مازندران به خاطر نداشتن تطابق با تقسیمات کشوری به سرانجام نرسید

استاندار مازندران در ادامه به بیان نیاز‌های غرب مازندران پرداخت و گفت: نیاز غرب مازندران تسریع در انجام مطالعه آزادراه، وضعیت اراضی املاک، هویت فرهنگی، قومی، محلی و آیینی منطقه استان مازندران است.

وی اضافه کرد: بحث من این است وقتی یکجا با قانون تقسیمات کشوری مطابقت ندارد چرا باید موضوعی طرحی ‌شود که انرژی‌ها را به سمت و سوی خودش ببرد و حاصل و خروجی مناسبی نداشته باشد.

نماینده عالی دولت در مازندران یادآور شد: طرح تقسیم غرب مازندران در ابتدای دولت احمدی‌نژاد طرح شد و به خاطر نداشتن تطابق با تقسیمات کشوری به سرانجام نرسید.

وی با اشاره به زمان پایانی دولت دهم گفت: نیاز است در حال حاضر مهم‌ترین نیاز استان آزادراه تهران ـ شمال و توسعه بندر است که باید پیگیری شود.

تصور اینکه ایجاد استان جدید منجر به خدمات زیربنایی می‌شود اشتباه است

استاندار مازندران تاکید کرد: تصور اینکه ایجاد استان جدید منجر به خدمات زیربنایی در استان تازه تاسیس می‌شود اشتباه است.

وی با اشاره به حضورش به عنوان استاندار در سال‌های گذشته در استان تازه تاسیس قزوین گفت: در استان قزوین برای ساختمان‌های ادارات کل دچار مشکل بودیم.

طاهایی در ادامه میزان بودجه مورد نیاز برای ایجاد استان جدید در کشور را حدود 500 میلیارد تومان عنوان کرد.