سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تاریخچه مرکز - روابط عمومی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تاریخچه مرکز

تاریخچه مرکز


رادیو ساری در استان مازندران، 32 سال پس از تولد رادیو در ایران یعنی در هفدهم مهر سال 1349 با یک فرستنده یک کیلوواتی شروع به کار کرد. ابتدا شهر ساری و حومه را تحت پوشش قرار می داد و عمده برنامه های آن در قالب پخش خبر بود. از سال 1354 با نصب فرستنده پرقدرت 10 کیلو واتی در خزر آباد  85 درصد از شهرهای استان زیر پوشش برنامه های صدا قرار گرفت .

در مردادماه سال 1375 شبکه پیام و در تیر ماه سال 1376 شبکه استانی صدای مرکز آغاز به کار کرد که به طور میانگین با 14 ساعت تولید و پخش برنامه در روز با پوشش 99 درصد در استان به فعالیت و امر برنامه سازی مشغول بوده است .

سیمای مرکز مازندران نیز در سال 1350 به منظور پوشش برنامه های استان از طریق فرستنده کم قدرت سوردار افتتاح شد و آغاز به کار نمود.درسال 1354 با نصب فرستنده های تلویزیونی  پرقدرت ، کم قدرت و تکرار کننده­ های متفاوت در نقاط مختلف استان ، توانست مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار دهد. برنامه های تلویزیونی مرکز تا سال 1368 به صورت سیاه و سفید( آنالوگ) از یک استودیوی کوچک پخش می شد که از این سال توانایی تولید و پخش برنامه های رنگی نیز مهیا شد.

پس از یک سال از استانی شدن شبکه صدا، شبکه استانی سیما در تاریخ بیست و ششم فرودین 1377 مصادف با عیدغدیرخم، به عنوان سومین مرکز بعد از استان های اصفهان و خراسان افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت که روزانه بیش از 8 ساعت برنامه از این شبکه پخش می شد.