جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

بی‌توجهی به ظرفیت بزرگ شورا گناهی نابخشودنی است - نمایش محتوای خبر

 

 

بی‌توجهی به ظرفیت بزرگ شورا گناهی نابخشودنی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حمیدرضا افراشته عصرچهارشنبه در جلسه شورای شهرستان نکا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: مردم و مسئولان باور کردند که شوراها به عنوان بازوان مسئولان و مردم باید در جامعه باشند و ما نیز باید با باور خود راه برون رفت از مشکلات را پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه وجود 123 هزار شورا در کشور و 7 هزار و 200 شورا در استان مازندران ظرفیت بسیار مناسبی است، یادآور شد: اگر شوراها خود را باور داشته و یک صدا نیازهای خود را فریاد بزنند بسیاری از مشکلات گره‌گشایی می‌شود و برای رسیدن به هدف باید مسیرهای خدمت را بشناسیم.

افراشته با بیان اینکه در دوره‌های اول و دوم شوراها شکل خاصی نداشتند، خاطرنشان کرد: اکنون در دوره چهارم شورا هستیم و دیگر آزمون و خطا از ما پذیرفته نمی‌شود و باید با تمام توان کار کنیم.

رئیس شورای اسلامی استان مازندران با بیان اینکه شوراها خود قوانین و بازی شوراها را یاد نگرفتند، گفت: از ظرفیت‌های مختلف شوراها به درستی استفاده نکردیم و نباید انتظار معجزه از کسی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: شوراها باید در بین خود تعامل ایجاد کرده و به دنبال بهانه‌جویی نباشند بلکه باید به رسالت اصلی خود که خدمات‌رسانی به مردم است عمل کنند.

افراشته ادامه داد: جمع شورای مازندران، اعضایی قوی هستند و شهرستان نکا نیز از شوراهای قوی برخوردار است که تعامل مناسبی با فرماندار و مسئولان دارند که باید شوراها با شناسایی ظرفیت‌ها در جهت بالندگی گام بردارند.

این مسئول با اشاره به اینکه امام راحل 77 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در 9 اردیبهشت ماه 58 بر تشکیل شوراها و نوشتن قانون و اجرای آن تاکید داشتند، بیان داشت: تشکیل شوراها در زمان حیات امام راحل عملیاتی نشد و بعد از 19 سال از عمر انقلاب تشکیل شد و شکل گرفت.

وی گفت: برخی از کشورهای جهان شوراها را تجربه کرده‌اند و شوراهای ما نیز برگرفته از قرآن نیست بلکه به نوعی کتاب مدنی و شورای بلژیک و کشورهای دیگر را کپی کرده و شوراها را تکمیل زنجیره خدمت‌رسانی دانسته‌ایم که باید شوراها در جهت خدمت‌رسانی به مردم تلاش بی‌وقفه داشته باشند چرا که مردم ما شوراها انتخاب و به آنها اعتماد کردند.

افراشته ادامه داد: مردم، مسئولین و شوراها هر سه عامل باید با هم در جهت نیل به اهداف و رسیدن به هدف تلاش کنند تا روان سازی خدمت انجام شود.

رییس شورای اسلامی استان مازندران با اظهار گلایه از عدم رای نمایندگان مجلس به افزایش دو درصد از مالیات ارزش افزوده خاطر نشان کرد: این افزایش دو درصدی در جهت روان‌سازی خدمات‌رسانی بوده  که تاثیر بسزایی در برنامه‌ها و خدمات‌رسانی داشت که متاسفانه نمایندگان مجلس و برخی از نمایندگان مازندرانی به آن رای ندادند.

به گزارش فارس، در این جلسه از اعضای شورای شهرستان و شوراهای بخش هزارجریب و مرکزی نکا تجلیل شد.