جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

بیمارستان 160 تختخوابی جایگزین بیمارستان فعلی در شهرستان نور می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان 160 تختخوابی جایگزین بیمارستان فعلی در شهرستان نور می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان جایگزینی بیمارستان 160 تختخوابی به جای بیمارستان فعلی در شهرستان نور، گفت: نیروی انسانی بیمارستان امام (ره) نور نیز تقویت می‌شود.

بیمارستان 160 تختخوابی جایگزین بیمارستان فعلی در شهرستان نور می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، قاسم جان‌بابایی در جلسه بررسی مشکلات بهداشتی و درمانی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: محرومیت وجود دارد و با ایده‌آل فاصله زیاد داریم ولی بیمارستان نور تا سه سال قبل بدترین اتاق عمل را داشت و اکنون سه اتاق عمل استاندارد راه‌اندازی شد.

وی افزود: درمانگاه بلده وضعیت اسفناکی داشت، پیگیری کردیم سیستم سرمایشی و گرمایشی، وضعیت فیزیکی ساختمان و... تغییر کرد و تا حدودی وضعیت بهتر شد و یک دستگاه آمبولانس کمک‌دار نیز اختصاص یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: نقشه مرکز خدمات درمانی و اورژانس بلده طراحی و تحویل خیر شد و منتظر شروع کار هستیم که این مرکز فعلا در دو طبقه و قابلیت ارتقاء تا چهار طبقه را دارد، برای این منظور فعلا پروژه دیگری را در بلده شروع نمی‌کنیم.

این مسؤول تصریح کرد: تقویت نیروی انسانی بیمارستان نور در دستور کار قرار دارد، قطعا پیگیری‌ها نتیجه دارد و با توجه به پیگیری زیاد نماینده و فرماندار شاهد ارتقاء خدمات هستیم.

جان‌بابایی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به مازندران تنها مصوبه بهداشت و درمان احداث بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان نور بود که پیگیر احداث آن و جایگزینی بیمارستان فعلی هستیم و در چمستان نیز ساختمان مرکز درمانی در چهار طبقه احداث می‌شود.

وی گفت: کار احداث مرکز بهداشت رویان در دو طبقه با مساحت هزار متر مربع نیز به‌زودی شروع می‌شود، در چمستان نیز درمانگاه قدیمی وجود دارد ولی راه دسترسی بسیار سخت است و به مناقصه گذاشته شد که در صورت تأمین زمین مناسب در منطقه، آذرماه پیمانکار مستقر و 6 ماهه تحویل می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به ساخت 68 خانه بهداشت در استان، افزود: در عبدل‌آباد و لاویج نیز در حال اخذ پیمانکار هستیم و هفت خانه بهداشت هم در دستور کار است.

این مسؤول گفت: با شروع طرح تحول سلامت 97 درصد هزینه توسط دولت و سه درصد توسط بیماران پرداخت می‌شود و این امر سبب بدهی 600 میلیارد تومانی بیمارستان‌ها از بیمه شد و نقدینگی بیمارستان پایین آمد.

سید حمید حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور نیز در این جلسه با بیان اینکه هیچ خانه بهداشت استیجاری نداریم، گفت: تعدادی از خانه بهداشت‌ قدمت بالای 30 سال دارند و نیازمند مرمت و بازسازی و جایگزینی هستند.