جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

بیمارستان چالوس پس از تجهیز کامل افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان چالوس پس از تجهیز کامل افتتاح می‌شود

قاسم احمدی‌لاشکی بعد از ظهر امروز در همایش سلامت شهرستان چالوس که در سالن شهید آوینی این ‌شهر برگزار شد، اظهار داشت: تمامی وسایل و امکاناتی که به بیمارستان فوق تخصصی چالوس می‌رسد از بهترین و مدرن‌ترین امکانات بیمارستانی است.

وی اذعان داشت: با راه‌اندازی این بیمارستان، فصل جدیدی در راه خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان منطقه مازندران و به وی‍‍ژه نوشهر و چالوس و غرب استان مازندران رقم می‌خورد.

احمدی با بیان اینکه در بخش امکانات پشتیبانی و تجهیزات بیمارستانی بسیاری از کارهای آن تاکنون انجام شده است، متذکر شد: در بحث تأمین نیروی انسانی این بیمارستان نیز از نیروی بومی استفاده می‌شود که این امر نیز از نظر اشتغال حائز اهمیت است.

وی افزود: چینش امکانات جدید و  پشتیبانی در بخش‌های مختلف این بیمارستان روند و سرعت بسیار خوبی دارد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: از زمانی که ساختمان تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد در بحث تجهیزات آن با وزرای سابق و فعلی بهداشت و درمان بابت تجهیز این بیمارستان گفت‌وگو شد.

وی اذعان داشت: براساس استاندارد نیروی انسانی در بیمارستان‌ها نیروی انسانی به ازای هر تخت یک ‌هفتم است یعنی ما باید برای بیمارستان 160 تختخوابی چالوس حدود 270 نفر نیرو داشته باشیم اما در حال حاضر بیمارستان طالقانی بیش از 300 نفر نیرو دارد.

احمدی با تأکید بر دقت در جذب نیروهای متخصص و فوق تخصص در کادر درمانی چالوس، ابراز داشت: نیروی انسانی در بیمارستان طالقانی چالوس به خوبی جابه‌جا نشدند و این امر موجب شده ‌است تا برای بعضی از پرستارها و پرسنل فشار کاری وارد شود.