جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بیمارستان فوق تخصصی تنکابن نیمه دوم سال 96به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان فوق تخصصی تنکابن نیمه دوم سال 96به بهره برداری می رسد

فرماندار ویژه تنکابن گفت که با تخصیص اعتبارات لازم از سوی دولت تدبیر و امید و تسریع در روند احداث، بیمارستان فوق تخصصی 160 تختخوابی این شهرستان در نیمه دوم سال 96 به بهره برداری می رسد.

بیمارستان فوق تخصصی تنکابن نیمه دوم سال 96به بهره برداری می رسد

سید امیر حسینی جو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تاکنون برای این بیمارستان که از سال 91 توسط وزارت مسکن و شهرسازی در حال احداث است مبلغ 22 میلیارد تومان هزینه شده است.
وی پیشرفت فیزیکی این بیمارستان را حدود 70 درصد اعلام کرد و اظهار داشت : از محل اعتبار سفر ریاست جمهوری به مازندران مبلغ 7 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شد که با تخصیص آن مراحل نازک کاری و محوطه سازی این بیمارستان انجام خواهد گرفت .
حسینی جو خاطر نشان کرد : یکی از اقدامات ضروری در حوزه سلامت مردم غرب مازندران احداث این بیمارستان است و باید منابع مالی که برای آن در نظر گرفته شده هرچه سریعتر تخصیص یابد تا شاهد تسریع در روند اجرایی آن باشیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از تجهیزات و دستگاه های این بیمارستان قبلا خریداری شده است ، تصریح کرد : نصب دستگاه آنژیوگرافی در این بیمارستان بسیار حائز اهمیت است چرا که می تواند در جلوگیری از بروز سکته های قلبی بیمارانی که از این شهرستان به مراکز درمانی خارج از استان اعزام می شوند ، موثر باشد.
فرماندار ویژه تنکابن در ادامه به برخی اقدامات دولت در حوزه سلامت جامعه اشاره کرد و بیان داشت : طرح تحول نظام سلامت مهمترین اقدام دولت در این زمینه بود که با هدف جلب رضایت عموم مردم در حوزه بهداشت و درمان و کاهش دغدغه های بیماران در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمده و موفقیت های چشمگیری را تاکنون به دست آورده است.
وی یادآور شد : نتایج اجرای طرح تحول سلامت در ارکان و سطوح جامعه به وضوح دیده می شود و این طرح ، لبخند رضایتمندی را بر چهره عموم مردم نشانده است.
بیمارستان 160 تختخوابی تنکابن تنها بیمارستان فوق تخصصی غرب مازندران و شرق گیلان است که دارای 16 هزار متر مربع فضای مسقف بوده و مجهز به پنج اتاق عمل می باشد و با بهره برداری از آن بسیاری از مشکلات بیماران منطقه برطرف می شود.
کار ساخت بیمارستان 160 تختخوابی تنکابن از سال 91 شروع شد دارای هشت تخت جراحی قلب ، چهار تخت آی سی یو قلب باز ، شش تخت سی سی یو و هشت تخت آنژیوگرافی است.
شهرستان 162 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران قرار دارد.