جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

بیش 1.3 هزار میلیارد ریال به شهرداریها و دهیاری های مازندران پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش 1.3 هزار میلیارد ریال به شهرداریها و دهیاری های مازندران پرداخت شد

استاندار مازندران گفت : یک هزار و 320 میلیارد ریال به حساب شهرداریها و دهیاری های مازندران در هشت ماه گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شد.

بیش 1.3 هزار میلیارد ریال به شهرداریها و دهیاری های مازندران پرداخت شد

ربیع فلاح روز دوشنبه در جلسه ستاد درآمد استان افزود : از این مبلغ 790 میلیارد ریال به حساب شهرداریها و 530 میلیارد ریال به حساب دهیاریها واریز شده است.
وی بر تشکیل ماهانه ستاد درآمد استان تاکید کرد و گفت : رویکرد دولت رهایی از درآمدهای نفتی و حرکت به سوی درآمدهای غیرنفتی است و در بودجه سال 95 نیز وابستگی بودجه کشور به نفت کاهش یافته است.
وی ظرفیت مالیات مازندران را بسیار بالا خواند و گفت : راهکارها و برنامه های وصول و جهش درآمدهای مالیاتی بررسی و ارائه شود.
فلاح تصریح نمود : کارکردها و ثمرات پرداخت مالیات به مردم معرفی شود تا شاهد فرار مالیاتی نباشیم .
در این جلسه قاسم پیشه مدیر کل اقتصاد و دارایی استان گزارشی در مورد روند وصول درآمدها ارائه نمود و گفت : مصوب درآمدهای استان در سال جاری 9 هزار و 260 میلیارد ریال بوده که تا کنون هفت هزار و 706 میلیارد ریال وصول شده است و نسبت به دوره مشابه 10.8 درصد رشد داشته است .
وی تاکید کرد : درآمد عمومی مصوب استان در سال 94 مقدار 12 هزار و 346 میلیارد ریال بوده که حدود 86 درصد آن مربوط به درآمد مالیاتی و 14 درصد آن مربوط به سایر درآمدها می باشد.
وی افزود : سهم درآمدهای استان نسبت به درآمد کشور 1.89 درصد می باشد .
در این جلسه علی اکبر حمزه ای مدیرکل امور مالیاتی مازندران نیز گزارشی از وصول مالیاتها در استان ارائه نمود و گفت : در 9 ماه گذشته قریب شش هزار و 680 میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی استان وصول شده است که با رشد 14 درصدی نسبت به دوره مشابه قبل روبرو بوده است .
وی ادامه داد : با وصول این مقدار مالیات 88 درصد درآمد نسبت به مصوب امور مالیاتی محقق شده است .
حمزه ای تاکید کرد : سهم مالیاتهای مستقیم بر اساس مصوب قانون بودجه شش هزار و 430 میلیارد ریال با رشد 31 درصدی و مالیات بر ارزش افزوده چهار هزار و 5 میلیارد ریال با رشد 26 درصدی می باشد.
وی مجموع مالیات مصوب استان را در سال 94 مبلغ 10 هزار و 490 میلیارد ریال اعلام کرد که با رشد 29 درصدی نسبت به سال قبل پیش بینی شده است.