جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بیش از70درصد سود کالاهای تولیدی مازندران درحاشیه بازار مبادله می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از70درصد سود کالاهای تولیدی مازندران درحاشیه بازار مبادله می شود

'علی احسانی 'در نشست اساتید کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی مجمع تشخیص مصلحت نظام با فعالان اقتصادی مازندران در ساری افزود: در حالی استان در تولیدات محصولات کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد استان و کشور دارد که تولید کننده و مصرف کننده از مزیت های آن بهره مند نمی شوند.

وی با اشاره به ارزش زمین در استان مازندران ، ادامه داد :ارزش افزوده زمین در استان نیز به جیب عده خاصی می رود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران از بی توجهی مسوولان کشوری به مزیت های اقتصادی استان که در آمار کشوری نقش بسزایی دارد ، انتقاد کرد و بیان داشت: متوسط بارندگی کشور سالانه 250 میلی متر است که مازندران با بارندگی سالانه حدود 900میلی متر در آمار کشوری نقش مهمی دارد، اما در اجرای پروژه های آب به استان بی توجهی می شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استان مازندران به کمبود آب و تهدید خشکسالی علیه کشاورزی استان اشاره کرد و اظهار داشت: سالانه میلیون ها متر مکعب آب به صورت هرز به دریا می ریزد اما دولت به طرح های سد سازی و ذخیره آب به انداز اهمیت آن در آماری ملی توجه ندارد.

احسانی گفت: در حالی که امسال 10 میلیارد دلار از 18میلیارد دلار تسهیلات صندوق توسعه ملی به بخش آب تخصیص یافته است، که استان مازندران از این تسهیلات بی بهره مانده است.

احسانی تصریح کرد: در دولت جدید به آمایش سرزمینی و طرح های توسعه استان مازندران به ویژه کشاورزی، گردشگری و پتروشیمی توجه جدی کرده است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در یک دهه اخیر با تمامی نامهربانی های دولت کنار آمده و به وظایف خود به درستی عمل کرده است، گفت: دولت دکتر روحانی به بخش خصوصی اعتماد ویژه ای کرده و زمینه حضور آنان را ایجاد کرده است.

کارگاه علمی تخصصی اقتصاد مقاومتی با حضور اساتیدی از مجمع تشخیص مصلحت نظام با هدف تببین چشم انداز توسعه ای کشور بر اساس ظرفیت های استان ها و برداشت مشترک از تئوری اقتصادی مقاومتی برای مدیران ارشد استان مازندران برگزار شده است.