سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

بیش از 600 پروژه در محمودآباد اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 600 پروژه در محمودآباد اجرا شد

فرماندار محمودآباد گفت: در سه سال گذشته، بیش از 600 پروژه با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد تومان در این شهرستان اجرا شده است.

بیش از 600 پروژه در محمودآباد اجرا شد

یحیی یوسف‌پور صبح امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دولت در محمودآباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت رجایی و باهنر اظهار کرد: با وجود اینکه عمر دولت شهیدان رجایی و باهنر کمتر از 40 روز بود، ولی همچنان راه و روش آنها به عنوان یک الگو در جامعه مطرح است.

وی با اشاره به اینکه دولت نمی‌توانست با شعار مسیر سخت رشد و توسعه را طی کند، افزود: تورم بالای 40 درصد، تحریم‌های ظالمانه و قطعنامه‌های ماهانه مجامع بین‌المللی علیه ایران همگی جزو مشکلاتی بود که دولت یازدهم با آن روبرو بود و موجب رکود اقتصادی در کشور شد.

این مسؤول مهم‌ترین اقدامات دولت تدبیر و امید در کشور را کاهش تورم 40 درصدی به زیر 10 درصد، ارتقای رشد اقتصادی کشور از 8.6- به شاخص مثبت، افزایش 5.2 میلیونی صادرات نفت در کشور و کاهش 15 میلیارد دلاری واردات کالای قاچاق برشمرد و تصریح کرد: رویکرد و محور فعالیت‌های دولت در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری و تقویت اقتصاد درون‌زا است.

یوسف‌پور با اشاره به توفیقات دولت در حوزه سیاست‌های خارجی اضافه کرد: فعالان دیپلماسی ایران طی 18 ماه مذاکره توانستند برجام را به فرجام برسانند که نتیجه همه این اقدامات در رشد اقتصادی کشور تاثیر مهمی خواهد داشت.

وی با اشاره به اقدامات دولت طی سه سال گذشته در شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته، بیش از 600 پروژه با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد تومان در محمودآباد به بهره‌برداری رسیده است.

فرماندار محمودآباد درباره طرح‌های دولت در محمودآباد خاطرنشان کرد: 24 طرح با اعتباری بالغ بر 27 میلیارد و 144 میلیون و 700 هزار تومان در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

یوسف‌پور ادامه داد: این طرح‌ها در هفت حوزه کشاورزی و بهسازی روستایی، راه، عمران شهری، مخابرات و بخش نیرو و ساختمان‌های اداری افتتاح خواهد شد.

وی افزود: 9 طرح در بخش راه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 805 میلیون تومان، چهار طرح در بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد و 194 میلیون تومان و یک طرح در بخش بهسازی روستایی با اعتباری بالغ بر 818 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسؤول گفت: همچنین دو طرح در بخش نیرو با اعتباری بالغ بر 592 میلیون و 700 هزار تومان، دو طرح در بخش عمران شهری با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان، یک طرح در بخش مخابرات با اعتباری بالغ بر 70 میلیون تومان و پنج طرح با اعتباری بالغ بر 569 میلیون تومان در هفته دولت در شهرستان محمودآباد افتتاح می‌شود.