جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بیش از 50 میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 50 میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در سال جاری بیش از 50 میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد.

بیش از 50 میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در جلسه دیدار اعضای ستاد دهه وقف مازندران با ربیع فلاح‌جلودار استاندار مازندران، اظهار کرد: وقف در اسلام از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها بر حفظ و حراست از موقوفات تاکید کردند، افزود: حراست از موقوفات وظیفه اصلی و قانونی سازمان اوقاف و امور خیریه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزایش بهره‌وری موقوفات طبق قانون را از وظایف سازمان اوقاف دانست و تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی بزرگترین چپاول به موقوفات صورت گرفته بود اما به برکت انقلاب، وقف در کشور احیا شد.

علیزاده با بیان اینکه در سال جاری 80 وقف جدید با حدود 30 هزار مترمربع مساحت و به ارزش 50 میلیارد ریال در استان ثبت شد، عنوان کرد: با اجرای طرح مودت 10 میلیارد ریال به‌صورت نقدی و 50 میلیارد ریال به‌صورت غیر نقدی به امام‌زادگان و بقاع متبرکه کمک مالی شد.

وی با بیان اینکه بیش از 50 میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد، خاطرنشان کرد: 14 مورد از اراضی اختلافی اوقاف با منابع طبیعی در سال جاری تعیین و تکلیف شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از شناسایی 18 وقف جدید در استان خبر داد و افزود: شهرداران و دستگاه‌های خدمات‌رسان هنگام صدور پروانه و جواز با اداره اوقاف استعلام گیرند.

علیزاده بیان کرد: پنج جلسه با حضور فرمانداران و ائمه جمعه در سطح شهرستان‌ها برای رفع مشکلات و معضلات حوزه وقف تشکیل شده، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی، تهیه برنامه‌های پرمخاطب، تولید و بارگذاری اخبار در فضای مجازی از برنامه‌های انجام شده است.

وی با اشاره به بحث استعلام و پروانه ساختمانی در ارتباط با املاک وقفی، ادامه داد: شهرداران در صدور پروانه‌های ساختمانی در حوزه وقف همکاری بیشتری داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به اعتبارات تعمیر و تجهیز اوقاف صورت گیرد، گفت: اوقاف مازندران در طول سال با مدیریت جهادی و انقلابی و با همراهی و تعاملات دستگاه‌ها خروجی خوبی داشته است.