جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بیش از 50 درصد تخت‎های بیمارستان‌ها قدمت بالای 50 سال دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 50 درصد تخت‎های بیمارستان‌ها قدمت بالای 50 سال دارند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بالای 50 درصد تخت‌های بیمارستان‌های کشور دارای قدمت بیش از 50 سال است، اما بزرگواری مردم را می‎بینیم که نقص‎ها را تحمل می‎کنند.

بیش از 50 درصد تخت‎های بیمارستان‌ها قدمت بالای 50 سال دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید حسن قاضی‎زاده‌هاشمی چهارشنبه‎شب در نخستین دوره المپیاد ورزشی کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار کرد: برگزاری این مسابقات اندیشه خوبی بوده است و امیدواریم که در همین دوره و این دولت، قهرمانان ورزشی خوبی را تحویل جامعه بدهیم.

وی با بیان اینکه ورزش کردن همیشه نیاز به امکانات زیادی ندارد، افزود: می‎توان از هر فرصت و هر امکاناتی برای ورزش استفاده کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح تحول سلامت در کشور، گفت: کارهای خیلی مهمی برای نشاندن لبخند روی لبان مردم انجام دادیم و این یک سرمایه اجتماعی برای نظام است.

قاضی‎زاده‌هاشمی بیان کرد: ای کاش هر دولت و مجلسی که می‌خواهد بیاید، مشکلی از مشکلات مردم را رفع کند.

وی ادامه داد: البته هنوز طرح تحول سلامت ریشه را پیدا نکرده و باید در اجرای سایر حلقه‎های این طرح، کار کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هیچ‎وقت رضایت‎مندی مردم پس از طرح تحول سلامت زیر 70 درصد نبوده است، خاطرنشان کرد: البته می‎دانیم که در کار ما اشکال و کمبود است، جمعیت‌ها زیاد شده و زیرساخت‎ها کافی نیست.

این مسئول بیان کرد: بالای 50 درصد تخت‌های ما دارای قدمت بیش از 50 سال است اما بزرگواری مردم را می‎بینیم که نقص‎ها را تحمل می‎کنند.

وی ادامه داد: بیشترین نارضایتی مردم بعد از یکی دو دستگاه، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

قاضی‌زاده‌هاشمی در پایان با بیان اینکه مسؤولان ما به‌ویژه مجلس و دولت‌های آینده باید به موضوع سلامت توجه عمیق و ریشه‎ای داشته باشند، گفت: بخشی از سلامت مردم به‌دست خود مردم است، اما بخش مهم آن به دست حکومت است.