جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بیش از 4 هزار هکتار از شالیزارهای آمل در معرض خشکسالی - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 4 هزار هکتار از شالیزارهای آمل در معرض خشکسالی

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، مرتضی امینی‌نیاکی  در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان تصریح کرد: در اجرای بیمه تضمینی عملکرد اراضی کشاورزی تاکنون 70 هکتار از زمین‌های این شهرستان بیمه شده است.

وی عنوان کرد: در این شهرستان با وجود 40 هزار هکتار از اراضی، 8هزار و 100 هکتار تعهد بیمه قرار گرفته است.

امینی با اشاره به اینکه 4هزار و 622 هکتار از اراضی کشاورزی آمل تعهد بیمه تضمینی قرار گرفته است، بیان کرد: در این زمینه ابلاغیه به شهرستان آمل دیر اقدام شده و کشاورزان در امر بیمه تضمینی اطلاع چندانی ندارند.

این مسئول با تاکید بر اینکه کارشناسان خدمات بیمه باید در جهت اطلاع‌رسانی و بیمه به طور مستمر در روستاها حضور داشته باشند، اظهار داشت: با توجه به رشد بالای تولید برنج در این شهرستان مسئولان باید به این امر توجه و رسیدگی کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش شش مرکز خدماتی کشاورزان، چهار روستای مرانده، سیولش، درکابه و نوآباد منتظر رفع مشکل کم آبی به سر می‌برند تا اراضی خود را به زیر کشت ببرند، یادآور شد: همچنین 4 هزار و 381 هکتار از اراضی شالی آمل در تنش خشکسالی قرار دارد.

این مسئول با اعلام اینکه 97 درصد از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آب تخت شده است، اذعان داشت: خزانه‌گیری در اراضی این شهرستان 100 درصد انجام شده که 4هزار و 550 هکتار از زمین‌ها زیرکشت مکانیزه قرار گرفته است.

امینی با بیان اینکه 22 هزار و 100 از اراضی زیرکشت سنتی رفته، افزود: با 68 درصد از اراضی شالیزاری آمل حدود 26 هزار و 650 هکتار این شهرستان سطح کشت محصول برنج صورت گرفته است.