سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

بیش از 200 طرح آبرسانی در روستاهای مازندران در دست اجرا است - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 200 طرح آبرسانی در روستاهای مازندران در دست اجرا است

ˈمحمدحسین برزگرˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح ها را دو هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی اظهار داشـت: از مجموع طرح های آبرسانی 141 طرح در قالب مجتمع و 194 طرح نیز به صورت تک روستایی در دست اجرا است.

او با عنوان اینکه برای تکمیل طرح های آبرسانی در دست اجرا پیگیری های زیادی صورت گرفته است، افزود: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز مشکل کمبود آب در روستاهای مازندران تا حد زیادی رفع خواهد شد.

برزگر گفت: در سال های اخیر علاوه بر کمبود منابع آبی و خشکسالی های پیاپی، کاهش آبدهی چاه ها و چشمه ها ، غلبه آب شور دریا بر آب های شیرین و همچنین کاهش اعتبارات باعث شده تا بسیاری از طرح های آبرسانی در روستاهای استان متوقف شود.

مدیرعامل آبفار مازندران افزایش جمعیت شناور در غرب مازندران بویژه در ایام تعطیلات را یکی از چالش های مهم پیش روی شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان برشمرد و افزود: در تعطیلات نوروزی و تابستان 14 میلیون مسافر و گردشگر وارد مازندران می شوند که تعداد زیادی از آنان در روستاها سکونت می یابند که این خود افرایش تقاضا و مصرف آب را در پی دارد.

برزگر مشکل کمبود اعتبار در اجرای طرح های عمرانی در غرب مازندران و خدمات دهی به مردم و مسافران را یک مشکل اساسی معرفی کرد و گفت: برای تامین آب آشامیدنی شهروندان چالوسی 17 طرح با 150 میلیارد ریال اعتبار پیشنهاد شده است.

وی با اشاره به سنخیت نداشتن آب بها با هزینه واقعی تهیه و تامین آب آشامیدنی در کشور افزود: با تحقق این مهم بسیاری از مشکلات موجود در این بخش رفع خواهد شد.

برزگر از مدیران خواست تا با وصول درآمدها و تطابق هزینه با درآمدهای جاری ، تلاش کنند تا مشکل مربوط به کمبود اعتبار را کاهش دهند.