سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بیش از 20 هزار نفر از خدمات امدادگران هلال احمر بهره گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 20 هزار نفر از خدمات امدادگران هلال احمر بهره گرفتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون 20 هزار و 245 نفر از مصدومان و متاثرین از حوادث مختلف از خدمات امداد و نجات این نهاد بهره مند شدند.

بیش از 20 هزار نفر از خدمات امدادگران هلال احمر بهره گرفتند

مهدی ولیپور روز یکشنبه افزود : امداد گران و نجاتگران این جمعیت در پنج ماهه گذشته با اجرای سه هزار و 80 عملیات امدادونجات خدمات مورد نیاز را افراد فوق ارائه نمودند.
وی گفت : از این تعداد 876 مورد مربوط به عملیات امداد و نجات جاده ای،356 فقره مربوط به امداد و نجات شهری،123مورد مربوط به عملیات امدادو نجات ساحلی و دریایی ، چهار مورد مربوط به حوادث برف و کولاک،18 فقره مربوط به سیل و آبگرفتگی،8 مورد مربوط به حوادث صنعتی و کارگاهی و 60 مورد مربوط عملیات امدادونجات کوهستان است.
وی تصریح کرد: همچنین اجرای 17 فقره عملیات اطفای حریق در اراضی جنگلی و مراتع، 3 فقره عملیات امداد در رانش زمین، یک فقره عملیات مربوط به ریزش آوار، 2 مورد نیز مربوط به ارائه خدمات مناسبتی وهمچنین یک هزار و 601 مورد نیز ارائه خدمات لازم به مراجعین پایگاههای امداد و نجات از دیگر خدمات جمعیت هلال احمراستان در سال جاری بوده است.
وی افزود: در یک مورد هم ازظرفیت بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر برای اجرای عملیات امدادونجات استفاده گردید.
به گزارش روابط عمومی این جمعیت ولیپور خاطرنشان کرد : انتقال یک هزار و 398 نفر از مصدومان به مراکز درمانی،ارائه خدمات اسکان اضطراری به یک هنزار و 203 نفرو ارائه خدمات درمان سرپایی و کمکهای اولیه به 18 هزار و 294 نفر از جمله خدمات جمعیت هلال احمراستان در مدت فوق بوده است.
وی گفت:در این عملیات ها بیش از 14 هزار و 585 نفر روز امدادگر و نجاتگر در قالب چهار هزار و 227 تیم مجهز امدادی با بکارگیری یک هزار و 857 دستگاه روز آمبولانس و خودروی امدادی مشارکت داشتند.