رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

بیش از 2 هزار روستای بالای 20 خانوار مازندران دارای طرح هادی می‌شوند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیش از 2 هزار روستای بالای 20 خانوار مازندران دارای طرح هادی می‌شوند

بیش از 2 هزار روستای بالای 20 خانوار مازندران دارای طرح هادی می‌شوند


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از اجرایی شدن طرح هادی برای 2 هزار و 336 روستای بالای 20 خانوار مازندران در سال‌ جاری خبر داد.

بیش از 2 هزار روستای بالای 20 خانوار مازندران دارای طرح هادی می‌شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، سید مجید هاشمی چهارشنبه شب در رو‌نمایی از تمبر مسکن روستایی بنیاد مسکن مازندران که با حضور مسئولان در روستای «شور‌مست» بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد، از برنامه‌ریزی بنیاد مسکن مازندران برای ایجاد طرح هادی در 2 هزار و 336 روستای بالای 20 خانوار این استان در برنامه توسعه پنجم توسعه خبر داد و گفت: هزار و 840 روستای بالای 20 خانوار مازندران دارای طرح هادی مصوب هستند و طرح هادی 350 روستا در دست مطالعه است.

وی با بیان اینکه در سال 94 برای روستا‌های بالای 20 خانوار بر طبق برنامه پنج‌ساله توسعه، طرح هادی تهیه می‌شود، افزود: دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها بر طبق افق 10 ساله توسعه ملزم به رعایت ضوابط و الزامات طرح‌های هادی و حفظ و نگهداری آن هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از صدور 803 سند مالکیت روستایی در مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: برای 20 شهر زیر 25 هزار نفر جمعیت نیز سند مالکیت صادر شده است که تا پایان سال 93 تعداد بیش از  217 هزار خانوار دارای سند روستایی و 18 هزار نفر از خانوار شهری زیر 25 هزار نفر هم شامل این طرح شده‌اند.

وی گفت: سند مالکیت روستایی تضمین مطمئنی برای دریافت تسهیلات برای مسکن روستایی، خدماتی و کشاورزی است.