رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

بیش از 130 میلی متر در شرق مازندران باران بارید - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 130 میلی متر در شرق مازندران باران بارید

بر اساس اعلام هواشناسی مازندران بیشترین میزان بارندگی ثبت شده 24 ساعت گذشته به ترتیب مربوط به بندرامیرآباد ، دشت ناز ساری و گلوگاه و کم ترین آن هم به ترتیب مربوط به آمل ، ˈ بلده ˈ در شهرستان نور و کجور در شهرستان نوشهر بوده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : بندر امیرآباد ساری با 7/134 میلی متر بیشترین میزان بارندگی را داشت و دشت ناز ساری با 6/134 و گلوگاه با 2/111 میلی متر هم در ردیف بعدی قرار گرفتند.

ˈ نوربخش داداشیˈ افزود : همچنین در این مدت در آمل پنج ، بلده نور 3/12 و کجور 5/19 بارندگی ثبت شد که کم ترین میزان در بین شهرها و مناطق استان بود.

وی میزان بارندگی ثتب شده در کیاسر را 4/61 ، ساری 3/51 ، بابلسر 3/41 ، آلاشت 9/40 ، پل سفید 3/38 نوشهر 6/32 و قائمشهر را 8/19 ملی متر اعلام کرد.

داداشی با این حال گفت که بیشترین سرعت وزش باد در رامسر واقع در غرب مازندران با 72 کیلومتر در ساعت ثبت شد.

وی سرعت وزش باد در نوشهر ، آمل ، گلوگاه و بلده را 54 ، کجور 47 ، قائمشهر و بابلسر 43 ، سیاه بیشه 40 ، بندر امیرآباد 36 ، کیاسر 32 و آلاشت 22 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.

مدیرکل هواشناسی مازندران وضعیت هوای استان در روز پنجشنبه را نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و احتمال رگبار پراکنده پیش بینی کرد که به تدریج از ناپایداری و ابر کاسته خواهد شد.

وی وضعیت دریای خزر را هم مواج پیش بینی کرد و گفت : هم اکنون سمت وزش باد شمال شرقی تا غرب و سرعت آن هم چهار تا هشت و گاهی تا 12 متر بر ثانیه است.

داداشی وضعیت هوای مازندران را برای صبح روز جمعه تا صبح روز یکشنبه صاف تا نیمه ابری پیش بینی کرد و گفت : از بعد از ظهر جمعه در ارتفاعات رشد ابر و احتمال رگبار و آذرخش پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود : بیشینه دمای هوای امروز ساری بدون تغییر نسبت به روز گذشته 28 درجه بالای صفر و کمینه دمای هوای این شهر هم با یک درجه کاهش نسبت به شب گذشته به 17 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.