جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بیش از 120 هزار تن کالا از طریق خطوط ریلی در بندر امیرآباد بارگیری و تخلیه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 120 هزار تن کالا از طریق خطوط ریلی در بندر امیرآباد بارگیری و تخلیه شد

ˈیوسف گرانپاشاˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، عمده کالاهای حمل شده از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال به بندرامیرآباد بهشهر را شامل سیمان شهرهای شاهرود و فیروزکوه ذکرکرد.

وی گفت: همچنین در 9 ماه سال جاری کالاهایی ازجمله شامل شیشه ، گچ ، کانتینر و صندوق چوبی از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال به بندر امیرآباد حمل و یا ترانزیت شده است.

وی افزود: میزان حمل بار در بندرامیرآباد از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال از سال 81 تا سال 84 روند صعودی داشته است بطوری که از 14 هزار تن کالاهای حمل شده در سال 81 به 267 هزار تن در سال 83 افزایش یافت.

وی اظهار داشت: میزان حمل در بندر امیرآباد از طریق خطوط از سال 84 بنا به دلایلی روند نزولی داشته است بطوری درسال 86 ، 13 هزار تن کالا از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال به بندر امیردآباد حمل و جا به جا شد.

مدیر کل راه آهن شمال با اشاره به ضرورت حمایت از حمل و نقل ریلی و ضرورت کاهش نرخ تعرفه ها ، افزود: با حمایت های مسوولان در تامین واگن های باری و همچنین تا حدودی کاهش نرخ تعرفه ها ، میزان کالاهای حمل شده به بندرامیرآباد با استفاده از شبکه ریلی از سال 87 افزایش داشته است.

گرانپاشا گفت: میزان کالاهای حمل شده به بندر امیرآباد بهشهر از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال از 47 هزار تن در سال 87 به 160 هزار تن در سال 91 افزایش یافته است.

وی افزود: در سال جاری با رایزنی های صورت گرفته در زمینه جذب بار ، بخش زیادی از سیمان صادراتی فیروزکوه و شاهرود از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال به بندر امیرآباد حمل می شود.

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری گچ وارداتی از کشور ترکمنستان به مقصد سرخس نیز به میزان یکهزار و 500 تن از طریق راه آهن حمل شده است.

وی گفت: در بندرامیرآباد سه شرکت حمل و نقلی ریلی بخش خصوصی با در اختیار داشتن واگن های لبه بلند و کوتاه ، مسقف ، مسطح و مخزن دار از امکانات مطلوبی برای حمل و جابه جایی کالا برخوردار است و راه آهن شمال نیز با صاحبان این شرکت ها برای برنامه ریزی و جا به جایی دقیق و سریع کالاها تعامل دارد.

بیش از یک میلیون و 34 تن کالا در 9 ماهه سال جاری از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال به مناطق مختلف کشور حمل و جا به جا شد.

راه آهن شمال روزانه ظرفیت جا به جایی حدود شش هزار مسافر را دارد.