سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بیش از 11 هزار پرونده تخلف اقتصادی اصناف در مازندران تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 11 هزار پرونده تخلف اقتصادی اصناف در مازندران تشکیل شد

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 11 هزار و 573 پرونده تخلف اقتصادی اصناف به ارزش 40 میلیارد و 318 میلیون ریال در این استان تشکیل شد.

بیش از 11 هزار پرونده تخلف اقتصادی اصناف در مازندران تشکیل شد

محمد محمد پورعمران روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازرسان این نهاد در هشت ماهه امسال 204 هزار و 812 بار از واحدهای صنفی مازندران بازرسی انجام دادند.
در استان مازندران افزون بر 150 هزار واحد صنفی دارای مجوز و بدون مجوز فعالیت دارند.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس بازرسی کارشناسان بیشترین آمار تخلفات شناسایی شده چهار هزار و 704 مورد مربوط به عدم درج قیمت ، سه هزار و 317 مورد مربوط به گرانفروشی ، یک هزار و 378 مورد مربوط به عدم صدور فاکتور و بقیه نیز مربوط به سایر تخلفات بوده است.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به اجرای طرح نظارت بر نهاده ها و ادوات کشاورزی افزود: در این مدت نیز با بازرسی از 2 هزار و 497 واحد، 137پرونده تخلف به ارزش 660 میلیون ریال تشکیل شده است که پرونده متخلفان به ادارات تعزیرات حکومتی مازندران معرفی شدند.
وی در ادامه با بیان اینکه از مجموع کل بازرسی ها صورت گرفته در این مدت تعداد 15 هزار و 533 مورد مربوط به خبازهای مازندران بوده است ، گفت: در این بازرسی ها تعداد 959 واحد خبازی یک میلیارد و 356 میلیون ریال تخلف کردند.
محمدپور اظهار داشت: امسال همچنین 628 فقره پرونده قاچاق کالا از 10 هزار و 995 بازرسی از واحدهای خرده وعمده فروشی و شرکتهای پخش در مازندران به ارزش 20 میلیارد و 540 میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
وی تصریح کرد: در بین اقلام قاچاق برنج، لوازم خانگی، انواع سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.