رونق تولید ملی | دوشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۸

بیش از 100 هزار خانوار کجوری بیمه روستایی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 100 هزار خانوار کجوری بیمه روستایی شدند

علی زکی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: در سال‌های گذشته برای آنکه روستاییان زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار گیرند، شرط سنی وجود داشت.
وی افزود: این شرط سنی برای آقایان 55 و خانم‌ها 50 سال بود ولی طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، این موضوع برطرف شد و اکنون هر کسی در هر سنی می‌تواند بیمه شود به طوری که در حال حاضر افراد روستایی با سن بیش از 70 سال نیز می‌توانند بیمه شوند و از تمامی مزایای آن به جزء از کار افتادگی بهره‌مند شوند.
مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاران نگین کجور تصریح کرد: این بیمه، دفترچه درمانی ندارد زیرا بیشتر روستاییان بخش کجور بیمه کمیته امداد امام یا بهزیستی هستند و از سوی این نهادها، دفترچه درمانی به آنها تعلق می‌گیرد.
وی اضافه کرد: کسانی هم که مددجوی این دو نهاد نیستند می‌توانند از طریق ثبت‌نام در بیمه سلامت، نسبت به دریافت دفترچه درمانی خود اقدام کنند و نیز کسانی که سرپرست خانواده هم نباشند، می‌توانند در بیمه روستایی و عشایری ثبت‌نام کنند و در پوشش این بیمه قرار گیرند.
زکی‌پور گفت: بیمه‌گذاران زیر سن 55 و 50 سال، با توجه به میزان پرداختی سالانه و انتخاب رمز، می‌توانند حقوق از کارافتادگی دریافت کنند.
وی اظهار کرد: از سال 84 طرح بیمه روستایی و عشایری طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و دولت وارد بخش کجور شد و این در حالی است که در گذشته در روستاهای پول، کجور، کوهپر سفلی، دلسم، کینج و عالیدره روستاهای اطراف خود را در پوشش قرار می‌دادند و اکنون بیمه روستایی و عشایری در شرکت تعاونی دهیاران نگین کجور متمرکز شده و با حضور کارشناسان، نسبت به صدور بیمه روستاییان اقدام می‌شود.
مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاران نگین کجور در ادامه از تصویب دهیاری 12 روستا در بخش کجور خبر داد و گفت: کجور با 60 روستا، فقط دارای 28 دهیاری بود ولی با پیگیری‌های انجام شده، این رقم به 40 روستا افزایش یافت.
وی افزود: در حال حاضر امور مالی و حسابداری تمامی دهیاری‌های بخش کجور، در این شرکت تعاونی انجام می‌شود و با حضور دو کارشناس، امور مالی دهیاری‌ها انجام می‌شود.
زکی‌پور عملکرد مالی این شرکت تعاونی را در سطح مازندران بسیار موفق و مطرح دانست و گفت: نظارت بر ساخت و ساز غیرمجاز، صدور پروانه، صدور پروانه واحدهای صنعتی، نمایندگی سازمان همیاری استان در بخش کجور و جمع‌آوری زباله همه روستاهای بخش کجور از دیگر فعالیت‌های شرکت تعاونی دهیاران نگین کجور است.

{jcomments off}