جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بیش از سه هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در مازندران توقیف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از سه هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در مازندران توقیف شد

سرهنگ ˈداوود قاسمیانˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود: از این تعداد یکهزار و 853 دستگاه موتورسیکلت و یکهزار و 280 دستگاه خودرو بوده است.

وی اظهارداشت: طرح نوروزی پلیس راهور همزمان با پلیس راه از 25 اسفندماه در سراسر استان به مرحله اجر درآمد .

وی از تعامل و همکاری تنگاتنگ سازمان ها و ادارات امداد و نجات و حمل و نقل و پایانه های استان به همراه اداره کل راه و ترابری با پلیس قدردانی کرد و افزود: با تلاش این عزیزان و کنترل ترافیک از زمان اجرای طرح تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تلفات حوادث رانندگی کاهش چشمگیری داشت .

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران افزود:در نوروز سال گذشته آمار تلفات حوادث رانندگی 14 مورد بوده که در سال جاری به سه نفر کاهش یافته است.

سرهنگ قاسمیان، همچنین از کاهش 42 درصدی تلفات حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و افزود:ارتقاء فرهنگ ترافیک در بین رانندگان و مسافران نوروزی و حضور فعال پلیس در جاده ها و کنترل ترافیک علت کاهش میزان تخلفات و حوادث رانندگی بوده است.

وی علت اصلی اغلب تصادفات رانندگی را عدم رعایت حق تقدم و عدم رعایت فاصله طولی دانست و تاکید کرد:رانندگان و مسافران نوروزی با صبر و حوصله بیشتری در محورهای ارتباطی و سطح شهر ها رانندگی کنند .

رییس پلیس راهور مازندران استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را یکی از تخلفات عمده رانندگان وسائط نقلیه دانست و توصیه کرد: عدم داشتن تمرکز و کاهش قدرت کنترل خودرو حین تماس با تلفن همراه یکی از علت های مهم وقوع حوادث رانندگی است.