جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بیشتر رودخانه‌های مازندران مشکلات زیست‌محیطی دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیشتر رودخانه‌های مازندران مشکلات زیست‌محیطی دارند

ناصر مهردادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس با اشاره به اهمیت و جایگاه رودخانه‌ها در توسعه گردشگری مازندران اظهار داشت: اگر از مرکز استان به رودخانه‌های مازندران بیشتر توجه می‌شد در بحث آلودگی رودخانه‌ها دچار بحران نبودیم و اکنون در مسیر توسعه و روندی رو به جلو بودیم که می‌توانست به گردشگری کمک زیادی کند.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر رودخانه‌های مازندران مشکلات زیست‌‌محیطی دارند، افزود: اگر محیط زیست فعالیتش را دو چندان نکند گردشگری به سمت عقب می‌رود و این به دلیل مشکلاتی بوده که در حوزه‌های مختلف برای رودخانه‌ها و محیط‌زیست به‌وجود آمده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران با بیان اینکه اگر طبیعت زیبای کندوان نبود گردشگری به مشکل برخورد می‌کرد، اظهار داشت: واحدهای پذیرایی در محور کندوان به دو دسته مجاز و غیرمجاز تقسیم می‌شوند که باید مصوبه‌ای مبنی بر جلوگیری از ریختن زباله‌ها به درون رودخانه‌ها از سوی این واحدها تدوین شود.

وی تصریح کرد: برخی واحدهای مجاز هم بهداشت محیط‌زیست را رعایت نمی‌کنند و فاضلاب خودشان را به درون رودخانه‌ها می‌فرستند.

ناصری گفت: حال که تابستان و فصل تعطیلات به پایان رسیده نباید بحث بهداشت محیط‌زیست و رودخانه‌ها را به فراموشی سپرد بلکه باید در تمام فصول سال این مباحث مورد توجه و رعایت قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران به بازدید خود از دریاچه ولشت اشاره کرد و گفت: طرح‌های گردشگری که به مسائل محیط‌زیستی کمک کند از سوی این اداره حمایت می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: برخی نهادها و وزارتخانه‌ها باید خودشان مسائل زیست‌محیطی در محل استقرار تاسیسات خود را مانند وزارت نیرو در سد سیاه بیشه را رعایت کنند.

{jcomments off}