رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

بیشترین چالش در آموزش و پرورش به نیروی انسانی بر می‌گردد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیشترین چالش در آموزش و پرورش به نیروی انسانی بر می‌گردد

بیشترین چالش در آموزش و پرورش به نیروی انسانی بر می‌گردد


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه بیشترین چالش در آموزش و پرورش به نیروی انسانی بر می‌گردد، گفت: مسائل مربوط به نیروی انسانی هرچند مربوط به گزینش این افراد نمی‌شود اما یکی از حلقه‌های اصلی نیروی انسانی گزینش است.

بیشترین چالش در آموزش و پرورش به نیروی انسانی بر می‌گردد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، سید علی قاسمی پیش از ظهر امروز در همایش گزینش‌گران آموزش و پرورش که در مجتمع رفاهی میزبان بابلسر برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشترین چالش در آموزش و پرورش به نیروی انسانی بر می‌گردد، اظهار کرد: مسائل مربوط به نیروی انسانی هرچند مربوط به گزینش این افراد نمی‌شود اما یکی از حلقه‌های اصلی نیروی انسانی گزینش است.

وی با تاکید بر اینکه در جذب افراد خوب باید مسیر گزینش به‌درستی طی شود، افزود: اگر در این بخش موفق عمل نشود بدنه آموزش و پرورش با آسیب مواجه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه لازم است حوزه گزینش توسعه یابد و در این مسیر به صلاحیت منابع انسانی توجه شود، گفت: نیروی انسانی کارآمد می‌تواند سازمان را در مسیر توسعه متحول کند و موجب کیفیت در آموزش شود.

وی به نقش کلیدی نیروی اثرگذار در دستگاه تعلیم و تربیت اشاره کرد و افزود: توجه ویژه به نیروی انسانی چالش‌های آموزش و پرورش را برطرف می‌کند.

قاسمی با اشاره به اینکه در نگاه به حوزه گزینش صلاحیت حرفه‌ای کارکنان باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: سال گذشته توجه ویژه‌ای به حوزه گزینش کارکنان شد که کمترین شکایت کارکنان و معلمان را در این بخش شاهد بودیم.

این مسئول نقش گزینش‌گران را مهم دانست و بیان داشت: قضاوت صحیح گزینش‌گر در سرنوشت افراد موثر است که باید این مسئله بر مبنای شایسته‎سالاری باشد.