سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بیشترین غرقی‌های مازندران در شهرک‎های خصوصی است - نمایش محتوای خبر

 

 

بیشترین غرقی‌های مازندران در شهرک‎های خصوصی است

فرمانده دریابانی مازندران گفت: بالاترین غرقی‌های مازندران را در شهرک‌های خصوصی شامل ادارات، سازمان‌ها و پلاژها رخ می‌دهد.

بیشترین غرقی‌های مازندران در شهرک‎های خصوصی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، هوشنگ حسینی جمعه‌شب در جلسه ستاد طرح‎های ساماندهی دریای مازندران که به ریاست ربیع فلاح استاندار این استان برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته موفق به نجات 2 هزار و 300 نفر در دریای مازندران شدیم که نام و نحوه نجات آنها، مستندسازی شده‌اند.

وی با اشاره به ساماندهی دست‌کم 2 هزار شناور در دریای خزر افزود: دریابانی در دریا تنها است و در سال‎جاری از استاندار مازندران درخواست کردیم که کمک تجهیزاتی به دریابانی داشته باشد، لذا برای 30 فروند شناور دریابانی تقاضای پروژکتور شده که نیاز به مبلغ خاصی ندارد.

فرمانده دریابانی مازندران با بیان اینکه بالاترین غرقی‌های مازندران را در شهرک‌های خصوصی شامل ادارات، سازمان‌ها و پلاژها داریم، تصریح کرد: دریابانی و نیروی انتظامی نمی‌توانند در این مکان‌ها مستقر شوند.

این مسؤول با اعلام اینکه همه شناورها مکلف به حضور 2 ماهه در دریا برای جابه‎جایی مسافر هستند، گفت: با شناورهای متخلف اعمال قانون می‌شود، به‌طوری که در سال گذشته 500 شناور را توقیف کردیم تا با مشکل مواجه نباشیم.

حسینی با اشاره به اینکه جمعیت بهره‌مند از دریا در بابلسر، محمودآباد و شهرستان‌های همجوار پس از غروب آفتاب شروع می‌شود، اظهار کرد: در این زمان، طرح دریا بسته است و ناجیان غریق در استراحت هستند، تنها در یک مرحله در محمودآباد 9 غرقی داشتیم که 80 درصد آنها پس از زمان طرح بوده است.

فرمانده دریابانی با بیان اینکه برخی‌ها 500 متر ابتدای دریا را دارای آلودگی می‌دانند و سعی دارند که در فاصله دورتری شنا کرده یا در آب باشند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی باید در این زمینه تحقیقاتی را انجام دهد که آیا چنین موضوعی صحت دارد یا خیر و دستگاه‎های تبلیغی و فرهنگی نیز هشدارهای لازم درباره شنا کردن در فاصله دور از خط ساحلی و امکان هر نوع حادثه احتمالی را گوشزد کنند.

وی در پایان گفت: دست‌کم 50 فروند شناور به صورت مفید و به‌طور هم‎زمان، 478 کیلومتر از ساحل مازندران را پوشش می‌دهند.