جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بیشترین اعضای شورای اسلامی شهرها معلم هستند / مردم به معلمان اعتماد دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیشترین اعضای شورای اسلامی شهرها معلم هستند / مردم به معلمان اعتماد دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، نرگس کمالی سه شنبه شب در جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهرها با مدیرکل آموزش و پرورش مازندران که  به منظور هماهنگی بزرگداشت مقام معلم در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: اگر در سراسر کشور رصد شود بیشتر اعضای شورای شهرها را معلمان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مردم به معلمان اعتماد دارند، افزود: نگاه فرهنگی سبب شد تا شوراها بتوانند با سایر دستگاه‌ها تامل داشته باشند.

عضو شورای شهرستان سوادکوه تصریح کرد: بیشتر شهرستان‌ها با هماهنگی فرمانداری، شهرداری و شورای شهرها تجلیل از مقام معلم را به نحو مطلوبی برگزار می‌کنند، جای دارد این طرح فرهنگی استانی شود.

وی با بیان اینکه شورای استان به دلیل نداشتن اعتبار فقط در تصمیم‌گیری نقش موثری دارد، افزود: بودجه‌ها در شورای شهر و بخش است.

کمالی اظهار داشت: دوره گذشته تامل شورای عالی استان‌ها با برخی دستگاه‌ها اجرایی مناسب بود، ادامه داد: برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و حل مشکلات حوزه آموزش و پرورش با مدیرکل وقت تفاهم نامه منعقد کردیم حال باید این طرح احیا شود.

نماینده شورای عالی استان‌های کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: شورای عالی استان‌های کشور تنها نهادی است که به صورت مستقیم و یا به واسطه دولت می‌تواند به مجلس شورای اسلامی لایحه بدهد.

وی اضافه کرد: سعی می‌کنم در نمایندگی شورای عالی استان‌های کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی استفاده بهینه‌ای از ظرفیت‌های مجلس داشته باشم.

این مسئول با بیان اینکه 9 اردیبهشت به عنوان روز شورا در تقویم کشور نامگذاری شده است، اظهار داشت: 120 هزار نفر شورایی در کشور منتظرند تا با تایید مجلس روز شورا به هفته شورا تبدیل شود.

نماینده شورای اسلامی شهر ساری در شورای استان نیز اظهار داشت: به مناسبت تجلیل از مقام معلم در سال جاری پیشنهاد می‌شود تا شورای شهرها و شهرستان‌ها میزبان فرهنگیان باشند.

کوروش یوسفی با اشاره به اینکه تکریم از معلم ارج نهادت به جایگاه علم و دانش است، افزود: بعد از 35 سال پیروزی انقلاب اسلامی دستگاه‌های اجرایی تجلیل از مقام معلم را در دستور کار خود قرار دهند.

عضو شورای اسلامی شهر ساری یادآور شد: تاکنون معلمان در روز معلم از خود تشکر می‌کردند که این روند در شان صاحبان علم نیست.

یوسفی متذکر شد: همه جامعه از توانمندی معلمان بهره‌مند می‌شوند و تجلیل از این مقام پیامبر گونه وظیفه همه آحاد جامعه است.