جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بیسوادی در مازندران تا پایان برنامه پنجم باید ریشه کن شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بیسوادی در مازندران تا پایان برنامه پنجم باید ریشه کن شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ ربیع فلاح ˈ روز چهارشنبه در جلسه ستاد راهبردی نهضت سواد آموزی مازندران در ساری افزود : باسواد کردن تمامی اولیای دانش آموزان مازندران نیز تا پایان سال 93 مورد توجه شورای آموزش و پرورش استان است.

وی گفت : اگر چه بر اساس آمارهای موجود مازندران از نقطه نظر نرخ سواد از استان های پیشرو است ، ولی تا زمانی که یک فرد بی سواد در استان هست باید توجه و اهتمام تمامی بخش های مسوول متوجه ریشه کنی بیسوادی باشد.

استاندار مازندران از مبارزه با بی سوادی به عنوان یک اقدام الهی و ارزشی یاد کرد و گفت :

باید دغدغه ها و منویات فرهنگی رهبر معظم انقلاب که چراغ راه و منشور هدایت جامعه است در این زمینه مورد توجه و اهتمام همگانی قرار گیرد.

وی افزود : نهضت سواد آموزی که در نخستین ماه های پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی حضرت امام خمینی (ره)، بنیان گذاری شد، یک حرکت بزرگ انقلابی در حوزه فرهنگ بود.

رییس شورای آموزش و پرورش مازندران گفت : حرکت ها در جهت ریشه کنی بیسوادی باید منجسم ، هماهنگ و با توجه به دیدگاه های مشترک و هم افزایی دستگاه های مسوول باشد.

وی افزود : اعتقاد و ایمان راسخ به این کار در همگان وجود دارد و باید در سال فرهنگ که رهبری معظم انقلاب همگان را با عزم و اراده ای ملی در این مورد مسوول دانستند، تلاش و مجاهده بیشتری صورت گیرد.

فلاح یادآور شد : استانداری در برابر وظایف خود در موضوع نهضت سواد آموزی متعهد است و هرگونه پشتیبانی را در این زمینه انجام می دهد.

وی افزود : سواد آموزی در روستاها باید با عزم و اراده راسخ و برنامه عملیاتی شود و دستگاه های اجرایی نیز باید به توقعات و مطالبات آموزش و پرورش در موضوع مبارزه با بی سوادی توجه جدی کند.

بر اساس آمارهای رسمی حدود 50 هزار نفر از جمعیت واجد شرایط مازندران بیسواد هستند و نرخ باسوادی در استان نیز 98 درصد است.

مازندران سه میلیون و 170 هزار نفر جمعیت دارد.