رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

بیست و یکمین یادواره 148 شهید دودانگه مازندران با حضور وزیر دفاع - نمایش محتوای خبر

 

 

بیست و یکمین یادواره 148 شهید دودانگه مازندران با حضور وزیر دفاع

مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران مازندران گفت که بیست و یکمین یادواره 148 شهید بخش دودانگه ساری با حضور وزیر دفاع برگزار می شود.

بیست و یکمین یادواره 148 شهید دودانگه مازندران با حضور وزیر دفاع

علی رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا در ساری افزود : یادواره این شهداء 31 تیرماه جاری ( پنجشنبه هفته جاری) در روستای خرم آباد بخش دودانگه ساری برگزار خواهد شد.
وی حضور سردارحسین دهقان وزیر دفاع دولت تدبیر و امید ورئیس اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران را برای سخنرانی این یادواره قطعی اعلام کرد.
10 هزار و 400 مازنی در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند که تاکنون پیکر 10 هزار شهید وارد استان شده و در یک هزار و 594 گلزار شهدای این استان به خاک سپرده شدند و پیکر 400 شهید این خطه نیز همچنان مفقود الاثر است.
براساس آمار در مازندران دو خانواده چهار شهید ، 20 خانواده سه شهید و 342 خانواده دو شهید و 175 خانواده نیز تنها فرزند پسرشان شهید شده و هشت خانواده نیز تک فرزندشان شهید شده سکونت دارند.
*** ترکیب شهدای مازندران
از لحاظ محل خدمتی در ارگان های نظامی چهار هزا و 368 نفر بسیجی شهید، دو هزار و 853 نفر ارتشی و یک هزار و 977 نفر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و 323 نفر از شهداء مازندران از قشر روحانی و مابقی نیز از سایر اقشار کارگری و کارمندی بودند.
از نظر اشتغال نیز هفت هزار و 400 شهید این استان در دستگاه های دولتی و غیردولتی اشتغال داشتند که با رها کردن شغل خود به جبهه های جنگ اعزام شدند.
مازندرانی ها 32 هزار و 903 نفر جانباز و دو هزار و 365 آزاده نیز هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کردند.