سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بیداری اسلامی عاملی برای بیدار کردن سایر ملت‌ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

بیداری اسلامی عاملی برای بیدار کردن سایر ملت‌ها است

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، همایش دو روزه فناوری‌های نوین دریایی کشور از صبح امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، محققان، پژوهشگران و مقامات کشوری و لشگری در دانشگاه نیروی دریایی ارتش مستقر در نوشهر آغاز به کار کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز سخنرانی این همایش گفت: حرکت بیداری اسلامی در کشورها آغاز شد کشورهای غربی نمی‌توانستند نگاه کنند که سایر کشورها روی پای خویش ایستادند شگردهای مختلفی را به کار بردند.

علی لاریجانی اظهار داشت: بیداری اسلامی عامل تکان‌دهنده‌ای برای بیدار کردن سایر ملت‌ها است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایستادگی مردم ایران برای دستیابی به انرِژی صلح آمیز هسته‌ای اظهار داشت: موضوع مهم دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای، دید ملت‌های جهان را نسبت به غربی‌ها تغییر داد.

وی تصریح کرد: چون ملت‌های ایران در برابر غرب ایستادگی کردند به ملت‌های دیگر نشان دادند که می‌توانند در برابر غربی‌ها ایستادگی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اثرگذار تکنولوژی در زندگی بشری تاکید کرد: در حال حاضر تکنولوژی سهم بسزایی در سرنوشت و آبادنی کشور دارد.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌هایی که علیه کشور از جانب غربی‌ها انجام شد گفت: به دلیل تحریم‌های غربی‌ها مجبور شدیم خودمان به تکنولوژی‌های نو دست پیدا کنیم.

لاریجانی در ادامه تاکید کرد: نیروی‌های مسلح ما آرام آرام به مشکلات فائق آمدند و صاحب فن شدند.

وی ادامه داد: نخبگان باید جذب شوند و تحت آموزش قرار گیرند.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: باید روحیه جهادی در کشور تقویت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: ایران کشور بسیار بزرگی در منطقه است و شرایط تعیین کننده‌ای دارد و شرایط ما در منطقه اقتضا می‌کند که به نیروی دریایی توجه ویژه‌ای شود.