بوردکا(برنده بازی)

عنوان مسابقه ای با گویش محلی و به تهیه کنندگی علیرضا دهقان است  که  جمعه ها از ساعت 7:10 به مدت 45 دقیقه از صدای مرکز مازندران پخش می شود.باز پخش این برنامه عصر جمعه از ساعت 16:15 می باشد. 
بوردکا به منظور تقویت فرهنگ بومی استان مازندران و زنده نگه داشتن سنت ها و آیین های مازندرانی به ویژه در جوانان طرح مسابقه رادیویی بوردکا به شیوه ذیل ارائه می گردد.
این مسابقه در بین مردم با صفا و خونگرم سراسر استان اعم از شهری و روستایی از رامسر تا گلوگاه اجرا می شود.
شیوه اجرا:
مسابقه از دو گروه دو نفره که ترکیبی از شرکت کننده های مسن و جوان خانم ها و آقایان است تشکیل می شود. هر گروه برای آنکه بهتر شناخته شوند اسم محلی از جاهای دیدنی یا (اسم زمین ها و باغات رودخانه ها) برای خود برمی گزینند.
مسابقه در فضای باز که معمولا چشم اندازی زیبا از روستا یا کنار باغات و زمین های کشاورزی دارد در جمع مردم تولید و تهیه می شود. مسابقه با صدای جمعی مردم بوردکا می گویند و با تشویق آن ها شروع می شود. مسابقه با یک مجری اجرا می شود و داور که در فواصل برنامه برای آنکه مخاطبان از چگونگی امتیاز مطلع شوند و هیجان مسابقه بالا رود امتیازات را اعلام می کند. جوایز دو گروه شرکت کننده را نیز مسئولان شورای روستا یا شهر برعهده می گیرند.
اما بخش های برنامه عبارتند از:
بخش آشنایی با کلمات محلی ، بخش کلمه سازی ،ضرب المثل های مازندرانی، معرفی روستا، بخش نمایشی ،بخش اره یا نا ،دعوت از هنرمند.


 

Loading the player...
عوامل تولید:

مجری:رحمان قدمی
تهیه کننده:علیرضا دهقان
نویسنده:رحمان قدمی
صدابرداران:سیدرضا میرقربان نژاد،مهدی اوشیب نتاج،شهرام حق شناس،حسن نژاد احمد،سامی یوسفی

تاریخ تولید: 1394


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام برنامه بوردکا در صالحان که در شهریور 94... بهروز خواجوند صالحی ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ ۱۰:۲۷

بهروز خواجوند صالحی
با سلام برنامه بوردکا در صالحان که در شهریور 94 برگزار شد رو اگر امکان داره زمان پخش آن اعلام شود یا برای دیدن روی سایت شبکه گذاشته شود که دانلود گردد. با تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ ۱۰:۲۷

پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو