جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بودجه 700 میلیونی سازمان اتوبوسرانی ساری به 250 میلیون تومان کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

بودجه 700 میلیونی سازمان اتوبوسرانی ساری به 250 میلیون تومان کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد آقامیری در جلسه علنی شورای شهر ساری، اظهار داشت: تکلیف زیادی درباره توسعه حمل و نقل عمومی داریم‌ و شهرداری‌ها مکلف هستند بودجه را به سمت ارائه مطلوب خدمات عمومی، سوق دهند.

آقامیری با اشاره به اینکه سال گذشته ابتدا بودجه سازمان‌های شهرداری تصویب و سپس بودجه شهرداری تصویب شد که اشتباه فاحش است، افزود: برای سازمان اتوبوسرانی ابتدا 700 میلیون تومان بودجه مصوب شد که فقط 250 میلیون تومان به این سازمان اختصاص دادند و اگر در تفریغ بودجه اصلاح نشود، انحراف از بودجه است.

عضو شورای شهر ساری تصریح‌کرد: از بزرگ‌ترین مشکلات سازمان اتوبوسرانی، نداشتن پارکینگ است، زمین‌هایی که به دستگاه‌های مختلف می‌بخشیم بخشی را هم به سازمان‌های شهرداری اختصاص دهیم.

جابه‌جایی سالانه 9 میلیون مسافر توسط سازمان اتوبوسرانی

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری ساری نیز اظهارداشت: کمک‌های شهرداری به سازمان اتوبوسرانی بسیار کم است.

حسن سلطانی افزود: با وجود دستور شهردار ساری مبنی بر ایجاد توقف‌گاه اتوبوس‌ها در مرکز شهر اما این کار هنوز انجام نشده است و مشکل پارکینگ داریم.

وی با بیان اینکه حمل و نقل درون‌شهری در جوامع مختلف دارای جایگاه است و دولت‌ها برای آن هزینه می‌کنند، یادآور شد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری ساری با داشتن سه اتوبوس ملکی و 66 اتوبوس خصوصی، روزانه سه هزار، ماهانه 781 هزار و سالانه 9 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.

{jcomments off}